Nie každý si môže dovoliť odbehnúť do Londýna na premiéru Harryho Pottera a Prekliateho dieťaťa, ale práve na to sme tu my! Prinášame vám desať zaujímavostí z pokračovania epickej ságy o mladom čarodejníkovi z Rokfortu. Upozorňujeme, že článok môže obsahovať jemné spoilery, ale nič kľúčové.

1. Prekliate dieťa začína tam, kde Dary smrti skončili

Niekoľko prvých viet divadelnej hry je dokonca totožných so záverom siedmeho dielu Harryho Pottera. Vidíme Harryho s jeho manželkou Ginny, ako vyprevádzajú Albusa Severusa, ich syna, do prvého ročníka čarodejníckej školy. Čas však plynie oveľa rýchlejšie než v pôvodnej ságe a o 50 strán neskôr už vidíme mladého Pottera v štvrtom ročníku.

2. Albus sa skamaráti so Scorpiusom

Narozdiel od ich otcov sú Albus a Scorpius kamarátmi hneď od začiatku celého príbehu. Dokonca už vo vlaku do Rokfortu sa Albus rozhodne sedieť vedľa mladého Malfoya namiesto Hermioninej a Ronovej dcéry. A ešte jedna maličkosť. Albus aj Scorpius sú obaja zaradený do Slizolínu.

13323425_1112261892177904_391356545068852355_o

3. Mágia nie je Albusova silná stránka

Lepšie povedané, nenávidí čarovanie. A rovnako nenávidí aj metlobal. Tá dnešná mládež.

4. Hovorí sa, že Scorpiusov otec nie je Draco Malfoy, ale…

… sám Lord Voldemort. Možno ide o hlúpu klebetu, ale povráva sa, že Draco a jeho manželka mali problém počať dieťa, a tak sa pani Malfoyová rozhodla cestovať v čase, aby si nechala decko spraviť od niekoho oveľa schopnejšieho. A psychopatickejšieho. Čo už, chýbajúci nos je očividne neodolateľne sexy.

5. Harry a Albus majú výnimočne napätý vzťah

Po jednej naozaj zlej hádke sa Harry zobudí na to, že ho svrbí jazva. 22 rokov nič a zrazu toto.

6. Hermiona je Ministerkou mágie

A tak to aj vždy malo byť! Ideš, Hermiona (Jej nahé heknuté fotky z mobilu TU!)!

13268422_1111700188900741_1942055970783998070_o

7. Príbeh je o cestovaní v čase

Podľa všetkého čarodejník menom Theodore Nott vytvoril nový druh funkčného časovratu. Harry, ktorý sa medzičasom stal šéfom magickej polície, túto hračku zabaví počas razie. Keďže ide o nebezpečnú vec, rozhodnú sa ho skryť v Hermioninej kancelárii, kde ho strážia živé knihy. Lenže Albus, Scorpius a ďalšia postava menom Delphi sa vkradnú do onej kancelárie za použitia odvaru všehodžúsu a podarí sa im časovrat získať. No a ako to už pri cestovaní časom býva, nepôjde to úplne hladko a táto trojica mladých čarodejníkov sa dostane na viaceré temné miesta.

8. Viaceré postavy z pôvodnej ságy sa objavia aj v Prekliatom dieťati

Menovite Hagrid, kentaur Bane, Dumbledore, Umrnčaná Myrta a Umbridgeová. Plus niektoré ďalšie.

9. Napriek tomu, že ide o divadelnú hru, odhodlali sa na viaceré magické kúsky priamo na javisku

Už len Hermionine živé knihy, ktoré jedia ľudí, prípadne magické súboje a premena na zviera, stoja za to.

10. Harry Potter má fóbiu z holubov

Videli ste niekedy holuba? Celý Voldemort!!!

Foto: Facebook.com