Mnoho mužov má nočné mory z vypadávania vlasov. Samozrejme, je to nepríjemné a nikto nechce byť predčasne plešatý. Našťastie je tu hneď niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste celý proces spomalili. Prečítajte si týchto päť tipov! 

Vypadávanie vlasov je bežný proces a pokiaľ to neprekračuje dennú hranicu, ktorá sa pohybuje od 30 do 100 vlasov, nemáte sa čoho obávať. Je nám jasné, že nezačnete teraz každý deň počítať, koľko vlasov vám vypadlo. No ak ste si všimli, že napríklad po osprchovaní je plná vaňa chumáčov, mali by ste s tým začať niečo robiť. Aké môžu byť príčiny a ako s nimi bojovať?

Nedostatok železa

Vypadávanie vlasov môže spôsobovať aj nedostatok železa. To, či je vaša príčina práve táto, zistíte testom krvi. Ak áno, dá sa to riešiť rôznymi vyživovacími doplnkami alebo zmenou stravovacích návykov.

plešatenie

Problémy so štítnou žľazou

Ďalším faktorom môže byť práve štítna žľaza. Jej znížená alebo zvýšená funkcia môže ovplyvňovať aj vypadávanie vlasov. Ak sa potvrdí táto diagnóza, budete musieť užívať lieky.

Stres

Prežívate dlhodobý stres? Ak áno, môže sa to prejaviť na vašich vlasoch. A to určite nechcete, takže sa s daným problémom musíte nejako popasovať. Začnite viac športovať, venujte sa koníčkom alebo sa niečím potešte.

Užívate nejaké lieky?

Vedľajším účinkom niektorých liekov môže byť aj vypadávanie vlasov. Ak sa vám niečo také deje, mali by ste to konzultovať s vašim lekárom.

Úprava vlasov a rôzne čapice

Napriek tomu, že každý z vás si asi rád upraví svoje vlasy alebo občas nahodí nejakú tú šiltovku, i to môže spôsobovať ich vypadávanie. Nepreháňajte to s fénovaním alebo s vlasovými produktmi a takisto sa vyvarujte príliš častému noseniu rôznych čapíc.

Nanešťastie plešatenie môže byť dedičné a v takom prípade si veľmi nepomôžete, no stále sa aspoň môžete pokúsiť týmito trikmi celý proces spomaliť.

Zdroj: Blesk.cz | Foto: Pixabay.com, YouTube