V prvom rade by som chcel za celú redakciu SLOVAK MAN ubezpečiť, že tým najväčším možným spôsobom odsudzujeme zločiny spáchané na ľuďoch počas úradujúcej nacistickej moci za Hitlerovej vlády v Nemecku ale aj po nej. Takisto sa dôrazne staviame proti akémukoľvek prejavu nacizmu, fašizmu, nacionalizmu a akýmkoľvek iným prejavom neznášanlivosti voči akýmkoľvek ľudským bytostiam. Taktiež samozrejme odsudzujeme zločiny spáchané na akýchkoľvek ľuďoch akýmikoľvek inými ľuďmi.

26

Náš časopis je písaný odľahčene a s nadsádzkou – ak niekto náš časopis číta pravidelne, vie, že v prvom rade chceme baviť a nestaviame sa do role odborného periodika. Článok, ktorý napísal náš redaktor ako malé okienko na historickú tému, aj keď poriadne kontroverznú, napísal o kontroverznej osobnosti a kontroveznom období samotnom v dejinách ľudstva. Vetou „časom to Hitler svojou pomstychtivosťou prehnal“ – to náš redaktor noazaj poriadne prehnal aj v rámci únosnej miery satiry a sarkazmu.

Chcel by som sa ospravedlniť všetkým, ktorých sa tento článok dotkol. Nebolo v žiadnom prípade našim zámerom niekoho uraziť alebo obhajovať tak vážnu, nad slnko jasnú, maximálneho odsúdenia hodnú zverskosť akým je holokaust. Prijmite prosím naše ospravedlnenie, ktoré vyjde aj v tlačovej podobe v júlovom (07/2014) čísle SLOVAK MAN.