Súboj o stoličku predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja naberá na obrátkach. Nezávislý kandidát Stanislav Mičev sa preto domnieval, že súčasného šéfa kraja Mariana Kotlebu definitívne znemožní, ak zverejní jeho mesačný plat. Z tej sumy sa vám totiž zaručene zatočí hlava!

Mičev začal Kotlebu vyzývať prostredníctvom sociálnej siete už v stredu 27. septembra. „Kopec funkcií a prázdne reči, to je Marián Kotleba! Prezradí nám, koľko mesačne zarába zo svojich verejných funkcií a našich daní? Ak nie, urobím to vo štvrtok popoludní za neho…,“ zneli ostré vyhrážky z klávesnice nahnevaného kandidáta.

Adepta na predsedu BBSK Mičeva najviac jeduje, že Kotlebov plat pochádza z mnohých funkcií, ktoré dohromady zastáva. Pritom len 5 % z tohto príjmu vraj pochádza z platu banskobystrického župana. Mičev nezostal pri prázdnych slovách a keďže Kotleba sa nepodujal svoj plat zverejniť, zrátal mu ho sám.

„Len 5% z tohto príjmu pochádza zo župy a rovnakým percentom sa venuje úradu a občanom Banskobystrického kraja. Zároveň chcem, aby v každom okrese bol jeden takýto bilboard. Pomôžte mi otvoriť oči našim spoluobčanom…,“ propaguje svoju osobu Mičev skrz kontroverzný príspevok na Facebooku. To, či sa mu vysokú funkciu podarí získať vďaka sume 8000 eur, ktorá vraj na Kotlebovom účte pípne každý mesiac, zatiaľ nevedno. Hnev medzi obyvateľmi zarábajúcimi minimálnu mzdu sa mu však týmto krokom zaiste rozdúchať podarilo.

Zdroj/Foto: Facebook