Mobilný operátor. Večná téma – ktorý je najlepší, ktorý má najlepší signál, ktorý je najlacnejší a od koho sa najviac oplatí zobrať nový telefón?

Dnes sme sa pozreli na pomerne jednoduché porovnanie toho, čo si môžeme z dnešnej ponuky vybrať, ak chceme neobmedzené volania. Okrem krutého faktu, že to je neskutočne drahý špás (40 – 45 Eur mesačne), sme zistili nasledovné:

(Všetky porovnávané paušály majú neobmedzené volania a SMS v rámci všetkých volaní v celej SR, to znamená na všetky čísla s medzinárodnou predvoľbou +421, takže tento fakt nebudeme hodnotiť, zameriame sa iba na rozdiely.)

Telekom (Happy XL): Najlacnejší paušál z porovnávaných, aj keď iba o 1 cent lacnejší od najúhlavnejšieho konkurenta Orange. Na tomto paušále je sympatické, že k nemu získavate 1000 minút na prijaté hovory v Roamingu (v rámci EÚ), takže pri vyjdení si na nákupy alebo na pracovnú cestu do krajín EÚ sa nemusíte strachovať, koľko vás bude stáť, ak zodvihnete volajúcemu. Super! Taktiež máte 1000 minút na volania do EÚ zo Slovenska, čo je tiež pekná porcia volaní (viac ako 16 hodín), ale to má aj O2 a dokonca neobmedzene. 4 GB voľných dát pre surfovanie na internete by malo stačiť aj náročným surfovačom :-). Celkovo hodnotíme tento paušál asi najlepšie zo všetkých porovnávaných.

Orange (Panter 40): Ak veľa surfujete, jasná voľba. Ak chodíte alebo voláte aj do zahraničia – neberte! Nič totiž v tomto paušále nie je naviac. Iba volanie a SMS v rámci SR a slušný balík 6 GB dát. Hotovo.

O2 (Platinový paušál): Najdrahší z porovnávaných (45 Euro). Ak voláte veľa do EÚ (viac ako 16 hodín) a stačia vám 2GB dát nie práve najrýchlejšieho internetu na trhu, voľte tento tarif. Pomerne lacná tarifa je aj na prijaté hovory v EÚ (6 centov za minútu), no žiadne nie sú, podobne ako v Orange, v cene. A ešte jedna veľmi príjemná správa pre tento paušál, ak chodíte často do ČR: tam totiž voláte, ako keby ste boli na Slovensku. O2 teda spravil opäť raz Československo :).

208