Anonymný výskum, ktorého sa zúčastnilo viac než 400 ľudí vo veku 16-69 rokov, priniesol zaujímavé štatistiky v kontroverznej téme – vykonávanie veľkej potreby. Účastníci výskumu museli odpovedať napríklad na otázky, koľko štvorčekov toaletného papiera si priemerne odtrhnú, či v akom smere a v akej polohe sa utierajú. Respondenti si tiež pospomínali na tie najčudnejšie miesta, kde to museli urobiť, ale tiež na to, čo použili ako náhradu za toaleťák v čase najvyššej núdze!Toto sú výsledky výskumu

Na jedenkrát si ľudia priemerne odtrhnú 5 štvorčekov toaletného papiera, ktorým sa utrú 1,5-krát. Samozrejme, nájdu sa extrémne prípady v oboch týchto disciplínach. Niektorí respondenti odpovedali, že si na jedenkrát dokážu odtrhnúť až 20 štvorčekov papiera, či utierať sa jedným kúskom papiera desaťkrát.

44% opýtaných sa utiera v smere sever-juh, pričom z toho 4% (výhradne ženy) tak robia s rukou medzi nohami. Opačným smerom (juh-sever) s rukou medzi nohami to robí 11 percent respondentov a ďalších 6 percent to robí v rovnakom smere (juh-sever), ale s rukou vedľa zadku.

Na otázku, či sa po utretí pozerajú na použitý papier, odpovedalo 14% ľudí nikdy, 16 percent príležitostne a až 60% respondentov priznalo, že to robia pravidelne.

Na otázku, či sa po utretí pozerajú na použitý papier, odpovedalo 14% ľudí nikdy, 16 percent príležitostne a až 60% respondentov priznalo, že to robia pravidelne. Jedným z najbizarnejších priznaní ku tejto kontrolnej činnosti bolo, že “je to ako dezert po obede.”

V polohách na utieranie zadku po veľkej potrebe sa ľudia delia najmä na dve veľké skupiny. Viac než polovica opýtaných sa utiera v sede, štvrtina z nich to robí postojačky. Sedavý typ utierania je typický najmä pre nežnejšie pohlavie, naopak na stojáka to robia prevažne chlapi. 3% respondentov sa utierajú v polohe medzi sedením a státím, tzv. na lyžiara.

Štvrtine respondentov (najmä ženám) je vyslovene nepríjemné robiť to niekde inde, než doma. Naopak, 37% opýtaných sa riadi heslom “keď musíš, tak musíš”

Hovorí sa, že najlepšie sa se*ie doma a s touto záchodovou múdrosťou sa stotožňuje drvivá väčšina opýtaných. Štvrtine respondentov (najmä ženám) je vyslovene nepríjemné robiť to niekde inde, než doma. Naopak, 37% opýtaných sa riadi heslom “keď musíš, tak musíš” a nerobí im problém urobiť to kdekoľvek. Zrejme netreba dodávať, že tento postoj zastávajú najmä muži. Za zmienku tiež stojí, že 5% ľudí malo problém ísť na veľkú potrebu u svojho partnera.

Ľudia z výskumu sa nezabudli popýtať ani na kuriozity, akými sú napríklad najčudnejšie miesta, kde ste to museli urobiť alebo čím ste sa museli utrieť, keď nebol po ruke toaletný papier. Rovná polovica účastníkov tohto výskumu sa priznala k tomu, že sa už museli po veľkej potrebe utrieť lístím, dve percentná použili bankovky a osem percent nešťastníkov si muselo utrieť zadok po veľkej potrebe holou rukou. Medi najčudnejšie miesta, kde to museli ľudia urobiť, patrí púšť, kde jednu ženu pri tom prekvapil tamojší „podnikateľ“ a vyčítal jej, že nevyužila jeho sociálne zariadenie. Nevšimol si však, že naň vtedy čakalo asi 20 ľudí. Jeden muž dopadol pri svojom fekálnom dobrodružstve ešte horšie, keďže to raz na neho prišlo vo fínskej tundre a musel sa vyprázdniť v húfe bodajúceho hmyzu.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D