„Všetci ostatní budú mať dovolenku, no ja budem hrať 3 na 3,“ týmito slovami si na adresu blížiacej sa All-Star Game opäť zažartovala (ne)starnúca legenda českého hokeja, Jaromír Jágr.Prvýkrát v histórii sa bude Zápas hviezd hrať turnajovým systémom, kde mužstvá proti sebe nastúpia 3 na 3. Tímy budú zložené z 11 hráčov: 6 útočníkov, 3 obrancovia a 2 brankári. Každý zápas bude trvať 20 minút. V prvom meraní síl proti sebe nastúpia Atlantická a Metropolitná divízia. Druhý semifinálový zápas proti sebe odohrajú Centrálna a Pacifická divízia. Víťazi proti sebe nastúpia v superfinále. Hokejový sviatok je naplánovaný na 31. januára 2016 v Bridgestone aréne, kde sídli klub Nashville Predators.

Fanúšikovia po celom svete mohli prostredníctvom svojich hlasov vybrať kapitánov jednotlivých divízií. Práve 43-ročný Jágr bol zvolený ako kapitán Atlantickej divízie. Svojim verným sa pekne poďakoval, no nezabudol dodať povestnú štipku humoru: „Fans, cením si vaše hlasy do All-Star Game, no hra 3 na 3 ma môže zabiť a ja ešte nechcem zomrieť :) Ďakujem za porozumenie.“ Na konci svojho tweetu nezabudol dopísať svoju obľúbenú frázu „Too old :)“, resp. príliš starý.

Jarda perlil aj ďalej, keď sa na svojom Twitteri podelil o svoju novú nočnú moru – Johna Scotta. Vychýrený bitkár bol totižto zvolený ešte ako hráč Arizony Coyotes za kapitána Pacifickej divízie. Je však možné, že títo dvaja sa na ľade vôbec nestretnú, pretože John Scott bol len prednedávnom vymenený do Montrealu (Atlantická divízia). Scottova účasť v zápase hviezd je tak ohrozená.

jagr twitter

Kapitánmi zvyšných dvoch divízií sa stali Patrick Kane z Chicaga Blackhawks (Centrálna divízia) a Alexander Ovechkin z Washingtonu Capitals (Metropolitná divízia). Ostatných 40 hráčov pre All-Star Game vybralo vedenie NHL, konkrétne Hockey Operations Department. Tímy budú koučovať tréneri s najvyššou percentuálnou úspešnosťou (body získané z celkového možného počtu bodov) v jednotlivých divíziách k 9. januáru, resp. k presnej polovici sezóny. Už teraz je jasné, že v zápase hviezd uvidíme najlepších hráčov z najlepšej ligy sveta, a preto by si skalný fanúšik hokeja tento zápas nemal nechať ujsť.

Zdroj: Nhl.com Foto: Nhl.com