Dnes zavítal do našich kín nový česko-slovenský film Vtedy v raji, ktorý je natočený podľa skutočného príbehu legendárneho a vo svojej dobe najlepšieho českého horolezca Josefa Smítka. Okrem iného sa môžete tešiť aj na jednu z našich najkrajších herečiek Vicu Kerekes.Romanticko-dobrodružný film z vojnového obdobia Vtedy v raji s podtitulom Láska v tieni hákového kríža je natočený na motívy rovnomenného románu spisovateľa a scenáristu Josefa Urbana. Osudová láska, nezlomné priateľstvo a vzťahy českých a nemeckých horolezcov, ktorých životy poznačila ťažká vojnová doba Protektorátu.

covermmPozrite si tiež:
Eva Vica Kerekes: Najlepšie nahé fotky slovensko-maďarskej herečky!

 

Príbeh sa sústreďuje okolo hlavného hrdinu Josef Smítka. Jozef bol najlepším českým horolezcom, ktorý odmietol nastúpiť k totálnemu nasadeniu v Ríši a niekoľko rokov sa pred nemeckými úradmi a gestapom skrýval v skalnom meste Hruboskalska. Mal však silnú podporu v českých a nemeckých horolezcoch, ku ktorým zachovával nezlomný postoj rovnako tak, ako aj k svojej vysnívanej žene. Taktiež sa nikdy nesklonil pred okupačnou mocou, a to boli presne tie dôvody, ktoré z neho spravili legendu.

Hlavného hrdinu stvárnil herec Vavřinec Hradílek, po ktoého boku sa objavila krásna slovenská herečka s maďarskými koreňmi Vica Kerekes. Zmyselnú ryšavku, ako trailer naznačuje, uvidíme vo filme aj nahú, takže to je ďalšia lukratívna zámienka, prečo by ste si Vtedy v raji nemali nechať ujsť.:)

Foto: Facebook