Vždy sa v redakcii celkom dobre bavíme nad výpoveďami dievčat, ktoré napríklad pri vypĺňaní dotazníkov a v odpovediach pri bežnej konverzácii odpovedajú na otázky o ideálnom vzťahu, že muž má byť milý, mierumilovný, romantický, slušný, starostlivý či inteligentný. Neskutočné sú tiež odpovede na otázku „ako by sme ťa v klube zbalili?“, pretože 90% slečien povie, že v klube by sme ich za žiadnych okolností určite nezbalili. Tiež nezabudnú dodať, že muži, ktorí fajčia a pijú alkohol, sú pre nich nepríťažliví. Je to ale naozaj tak?

V praxi to ale vyzerá pomerne často dosť odlišne: stretnete dievča, dáte sa s ním do reči a akože „nenápadko“ zisťujete, či má alebo nemá chlapa, tak sa spýtate „ako je možné, že tak pekné dievča je sama?“, načo dostanete siahodlhé odpovede o tom, ako konečne túži spoznať chlapa, ktorý nebude prelietavý, bude dobrosrdečný, veselý, rodinne založený a mierumilovný. Hovoríte si, že vám svitá na túto megakosť nádej, pretože všetko toto spĺňate, ale…

146

Následne o týždeň neskôr ju stretnete na diskotéke, kde sa vlní na pódiu parketu, ktoré je v podniku normálne určené na vystúpenie – napríklad striptízové, rozumej taká tá vyvýšená „bedňa“ – sleduje ju celý podnik, ako tam krúti zadkom takým štýlom, že zadok Nikki Minaj by zbledol závisťou…

V tom začnete premýšľať nad tým, ako je vlastne možné, že takéto dievča robí vlastne verejný striptízový tanec zdarma a pritom vám ešte pred pár dňami líčila, že ona je malé nevinné chúďatko, ktoré by rado našla svojho princa na bielom koni, skromného a srdečného chlapca, usadilo sa, vydalo, malo veľa detí a žilo šťastne vo zväzku manželskom oslavujúc krásy rodinného života.

Realita je však iná a alkohol často robí svoje. Občas dokonca iba akási nočná atmosféra a topánky, ktorým sa chce strašne tancovať a občas, samozrejme, aj nejaká tá mäkšia či tvrdšia droga. Dievča sa začne na príznačnú pesničku vlniť, ucíti na sebe pohľady mužov a nevie prestať, vrtí sa, krúti zadkom, … v redakcii to jednoducho voláme „chce byť najväčšia štetka v podniku“.

To však nie je ani zďaleka všetko. Zrazu padajú mýtické, a hlavne mylné záväzky o balení mierumilovnými a srdečnými týpkami. Takí sa hlavne ani neopovážia. Vyhrávajú tí, čo pred ňou dajú niekomu cez hubu, často aj alkoholici prvého rangu, každé ich tretie slovo je hrubozrnná nadávka a v neposlednom rade, sú to vychýrení miestni kurevníci. Takí ju tam, a čo je najpodstatnejšie, najparadoxnejšie a najzaujímavejšie, ešte v tú noc oprú niekde zo zadnej strany autobusovej zástavky pri tej danej diskotéke.

147

Prečo sa toto ale deje, ako keby na bežiacom páse? Odpoveď nie je až taká zložitá, pozrime sa na to vedecky ;-). Tak ako my muži máme niekde hlboko vnútri v podvedomí zakódované, že chceme naše semeno rozosiať na čo najviac „kvetiniek“, tak dievčatá majú rovnako dané do pudových vienok, aby sa ich kvetinky nechali oplodniť čo najviac samčekmi. A hlavne, a to je druhá čisto pudovo a hlboko vo vnútri zakódovaná informácia – pre zachovanie rodu by to mali byť iba tí silní samčekovia.

Pozrime sa do zvieracej ríše, pre ilustračnú ukážku, prečo to tak je. Samčekovia, napríklad jeleňa, sa budú za hukotu ručania s parožím pretláčať medzi sebou, kým nevyhrá ten s tými najväčšími parohami a najsilnejšími nohami – čo pre samičku podvedomo / pudovo znamená, že by sa o ňu a o ich spoločných potomkov v nebezpečných situáciach – napríklad pri útokoch predátormi – vedel najlepšie postarať, ubrániť ich.

A veľmi podobné to je u väčšiny zvieracích druhov – samček musí ukázať fyzickú silu, silu hlasu, silu vôle, výdrž a odhodlanosť, až potom mu samička dá. Takto to funguje aj so slečnami vlniacimi sa na parkete diskotéky. Čo tam po milých a úprimných. Kurevníci, hajzli, chuligáni a násilníci – tí sú jednoducho podvedome za „mačov“, ktorí dostanú možnosť si s týmito „štetkami“ zašukať.