Človek, ktorý alkohol vymenil za nový život. O tom je hudobno-dokumentárny film Vrbovský veter od renomovaného slovenského režiséra Mira Rema z Ladiec.Držiteľ 36 medzinárodných ocenení Miro Remo vo svojom filme Vrbovský veter predstavuje človeka, ktorý ho svojim životným osudom, prejavom i výzorom veľmi zaujal a videl v ňom ideálneho filmového hrdinu. Film teda vypovedá príbeh o mužovi menom Braňo Jobus, hudobníkovi, spisovateľovi a zakladateľovi festivalu Vrbovské vetry, po ktorom je dokument nazvaný.

vv-1

Prečítajte si tiež: Môžu sa väzni po prepustení opäť začleniť do spoločnosti? Odpoveď prináša film Comeback!

Režisér v snímke vyzdvihol jeho prerod z alkoholu „naboptnaného“  chu*a, ako Braňa sám nazval, na znovuzrodeného človeka plného životnej energie, ktorý opäť lieta. Okrem toho, že Braňo teda organizuje už spomínaný festival, je aj členom viacerých vrbovských hudobných kapiel a súčasťou rôznych projektov ako sú Karpatské chrbáty, Vrbovskí víťazi, Abusus, Vrbovské vŕby, 13ty batalión.

Režisér v snímke vyzdvihol prerod z alkoholu „naboptnaného“ chu*a na znovuzrodeného človeka plného životnej energie.

Okrem Braňa si vo filme zahral aj jeho brat Andrej alias Pán Brat, ktorý sa takiež angažuje vo viacerých oblastiach. Nielenže je moderátorom, vynálezcom či riaditeľom legendárnych pretekov Formula 0 a Dostihov na húpacích koňoch, ale špecializuje sa aj na výrobu unikátnych hudobných nástrojov, ktoré sa stali neoddeliteľnou súčasťou ich nezameniteľného priemyselného folklóru.

Vo filme budete počuť aj skladby od zvučných mien – Karpatské chrbáty, Chiki Liki Tu-a, Živé kvety, Para, Mňága & Žďorp, Michal Kocáb či David Koller. Vrbovský veter je zároveň aj súčasťou posledného albumu kapely Vrbovskí víťazi s názvom Priemyselný folklór. Tento CD a DVD set obsahuje aj mnoho videoklipov a ukážky vlastnoručne vyrobených hudobných nástrojov Pána Brata.

Sledujte program vašich kín / menšie kultúrne podujatia vo vašich mestách.

vv2 vv3 vv4 vv5 vv-6 vv-7