Guns N´ Roses, jedna z najslávnejších a najlepších rockových kapiel histórie, sa snaží o comeback. S novou zostavou sa táto kapela predstavila pred niekoľkými rokmi aj v Piešťanoch. Pôvodným členom bol len spevák Axl Rose. Zdá sa, že do Guns N´ Roses sa vracajú aj ďalší pôvodní členovia…Guns N´ Roses mali v piatok koncert v Las Vegas, na ktorom sa prekvapujúco predstavili aj so svojím skvelým gitaristom Slashom, ktorý patrí k zakladajúcim členom tohto kalifornského zoskupenia. Vypredaná aréna sa tešila z famózneho koncertu, ktorého hlavnou hviezdou však bol spevák Axl. Ten totiž celý koncert presedel.

Nie, neurobil to z drzosti, bol k tomu prinútený. Rose si totiž zranil nohu a jeho pohybové aktivity, ktorými je počas vystúpení známy, boli preto utlmené. Napriek tomu, že Axl celý koncert presedel na sedadle vyzerajúcom ako trón, každú pieseň odspieval na sto percent.

A čo si mohli fanúšikovia rockovej legendy vychutnať? Nechýbal žiaden veľký hit – či už išlo o nadupané pecky ako Welcome to the jungle, Estranged či Paradase city, alebo srdcervúce balady ako Patience či November rain. Ako je u Guns N´ Roses zvykom, zahrali aj coververzie od iných umelcov, napr. Knockin´ on heaven´s door od Boba Dylana či Wish you were here od Pink Floyd.

Uvidíme, či sa fámy o tom, že sa Guns N´ Roses vracajú do pôvodnej zostavy, potvrdia alebo vyvrátia, ale isté je len to, že nech sa stane čokoľvek, táto kapela je do histórie rockovej hudby zapísaná zlatými písmenami.

Zdroj: consequenceofsound.net  |  Foto: noisey.vice.com