Neslávna emisná kauza v koncerne nemeckého výrobcu sa podľa médií vznášala nad automobilkou ako temné mračno aj počas autosalónu v Ženeve. VW však nakoniec predstavil horúcu novinku, okolo ktorej robil také tajnosti, nový Phideon.Podľa odborníkov v oblasti automobilového priemyslu bol najväčšou novinkou koncernu Volswagen nový VW Phideon, ktorý je nástupcom v Európe diskutovaného modelu Phaeton. Hoci bol vlajkovou loďou automobilky, jeho spoľahlivosť a spracovanie neboli dokonalé. Európanov však Phideon vôbec nemusí zaujímať, pretože je určený výhradne pre čínsky trh. Čína sa tak bude môcť tešiť z novej vlajkovej lode, ktorú pre ňu VW vyčaril. Predávať by sa mal niekedy ku koncu roka 2016.

Celkový vzhľad Phideonu je podobný Jette alebo Passatu. Rozmerovo je to obor presne tak, ako to Číňania majú radi, meria až 5,5 metra, no aj tak je o 1 cm kratší ako jeho predchodca Phaeton. Šírka je 1,87 metra a výška 1,48 metra. Predpokladom je, že v Číne bude záujem najmä o 3.0 litrový šesťvalec TSI s výkonom 300 koní a točivým momentom 440 Nm v prevedení AWD. Pre menej náročných bude k dispozícii 2.0 litrový štvorvalec TSI s predným náhonom.

Odhalenie Phideonu na autosalóne bolo doslova prekvapením, keďže informácie o jeho premiére sa koncernu podarilo tajiť až do oficiálneho predstavenia na výstavisku. Dokonca ani o výbave sa nevie všetko, nakoľko podrobnejšie informácie o Phideone si automobilka necháva až na motorshow v Šanghaji. Napriek tomu je známe, že VW Phideon bude mať  informačný displej s 3D zobrazením, luxusné sedadlá s vyhrievaním, ventilovaním a masážou.

horúca novinka od VW

nový VW Phideon pre Číňanov

vlajková loď pre Číňanov od VW

nový Phideon od VW

Zdroj: Autoevolution Foto: Volkswagen