Len pred pár dňami oznámil bývalý hokejista Miro Šatan svoju kandidatúru na kreslo prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja. Väčšina laickej verejnosti to prijala s nadšením, no niektorí ľudia priamo z hokejového prostredia to vidia úplne inak! 

Miroslava Šatana (44) vidí väčšina fanúšikov ako nádej na lepšie zajtrajšky najpopulárnejšieho  športu na Slovensku. Svoje si však o jeho kandidatúre myslí ďalší bývalý hráč a zároveň aj bývalý reprezentačný tréner Zdeno Cíger, ktorý vo vyjadrení pre Sport24.sk na Šarkyho adresu povedal: „Šatan má vybudované dobré meno, no mal by si stáť za svojim názorom. Niekedy sa mi zdá, že nerobí to, čo by chcel, a že má z toho ako keby obavy.“ 

Ešte ostrejší bol legendárny Vincent Lukáč, ktorý sa nezdá byť Šatanovou kandidatúrou dvakrát nadšený. Myslí si, že Šatan nebude v ničom lepší oproti predchádzajúcemu kandidátovi Martinovi Kohútovi: „Končiaci prezident priniesol ľudskosť a peniaze. Opýtajte sa Šatana, koľko peňazí donesie on. Prezident by mal byť osobnosťou a nie len figúrka.“ Jeho protikandidáti sú Dárius Rusnák a Jaromír Šmátrala, no a zdá sa, že Šatan nemá v odbornej verejnosti až takú veľkú podporu, ako by sa očakávalo.

Miro Šatan má medzi fanúšikmi podporu, no niektorí odborníci mu až tak neveria.

Zdroj: Sport24.skFoto: YouTube