Ak chcete dobrú postavu, je jasné, že bez fitka a činiek to nepôjde. Ak sa však spoliehate na trénera, ktorý vám pomáha, je to podľa bývalého vojaka Scotta Evennetta chyba. Prečo?

Bývalý vojak – Austrálčan Scott Evennett sa rozhodol, že sa podelí o svoje triky, ktoré každého privedú k postave monštra, ako je aj tá jeho. A nepotrebujete pri tom trénera. Len seba.

Zbav sa výhovoriek

Už sa vám určite stalo, že počas cvičenia ste už nemohol. Netreba to však hneď vzdať. „Cvičenie je fyzicky a psychicky náročné, bez ohľadu na všetko,“ povedal Scott. Ďalej však tvrdí, že treba zobrať zodpovednosť sám za seba a opustiť všetky výhovorky.

„Buďte zodpovední za svoje vlastné činy. Zabudnite na motiváciu, potrebujete disciplínu. Bez dobrej disciplíny sa nič nezmení.“

Prekroč svoju zónu komfortu

Ako pravý vojak vie, že je dôležité prekonať svoju lenivosť a aj zónu komfortu. Podľa neho, ak človek chce dosiahnuť dokonalú postavu, musí jednoducho makať aj za hranicu, ktorá mu je príjemná. Verí, že ak človek pôjde cez bolesť, nič nie je nemožné.

„Vaše telo je schopné dvadsaťkrát viac, než to vaša myseľ povolí, stačí len veriť. Ak chcete mať telo, ktoré funguje tak dobre, ako vyzerá, potrebujete vybudovať tak silnú myseľ ako vojak špeciálnych síl.“

Ak je človek motivovaný, podľa Scotta nie je nemožné, aby bola pre neho úprava jedálnička ťažká. Medzi nevhodné potraviny radí energetické nápoje, potraviny plné rafinovaného cukru, rýchle občerstvenie, výrobky s nízkym obsahom tuku, rastlinné oleje a samozrejme alkohol.

Počúvaj svoje telo

Scott napokon dodáva, že tempo cvičenia vám vždy bude udávať vaše telo. Každé telo je iné, preto nie je možné čakať, že sa bude tvarovať rovnako. Preto je potrebné si všímať svoje telo, ako reaguje na cvičenie a ako preň upraviť stravu.

Ak vám ide hlavne o to, aby ste si čo najrýchlejšie vytesali telo, mali by ste sa okrem bežných cvikov a strojov v posilňovni zamerať na menej tradičné cviky z gymnastiky alebo sa zamerať na cviky, ktoré podporujú kĺby. Táto zmena vedie k väčšej strate tukov a podpore budovania svalov.

Scott verí, že zodpovednosť za svoje telo a cvičenie je viac, ako to, čo človeku môže dať tréner. Ak si človek všetko usporiada v hlave, k svojmu cieľu je bližšie, ako keby si nechal pomáhať.

Zdroj: Menshealth.com | Foto: Instagram