Dodržiavanie dopravných predpisov častokrát nepatrí k obľúbeným činnostiam vodičov. Ak však hrozí, že kvôli rýchlej jazde zaplatíte pokutu, potom si dobre premyslíte, či má zmysel sa ponáhľať. Dvojnásobne to bude platiť v prípade Vitronicu, najinteligentnejšieho radaru vôbec.Polícia si dobre uvedomuje, že vodičov dokáže spomaliť až pohľad na tradičný radar. Aj preto sa v Nemecku rozhodli reagovať a vytvorili prístroj, ktorý sa podobá na obyčajný prívesný vozík, avšak implementuje v sebe všetky technológie, ktoré vás dokážu namerať. Samotný radar pritom disponuje svetlami, evidenčným číslom aj ťažným zariadením, a teda polícia ho môže podľa potreby premiestniť prakticky kamkoľvek. Nepotrebuje k tomu pritom ani vlečné vozidlo, keďže samotný stroj disponuje aj vlastným motorovým pohonom.

Poďme sa ale bližšie pozrieť na špecifikácie radara. Už na začiatok musíme spomenúť, že ho poháňa niekoľko mimoriadne výkonných batérií, ktoré bez jediného dobytia dokážu radar poháňať 5 dní. Inak, technológia využitá v radare teraz polícii v Nemecku umožní sledovať naraz viacero jazdných pruhov, čo znamená, že Vitronic nemá problém nasnímať prekročenie rýchlostí viacerých vozidiel idúcich vedľa seba. Navyše, radar sa pri prípadných znížených rýchlostiach na meranom úseku automaticky preprogramuje, a teda nemôže sa stať, že sa bude riadiť tradičnými hodnotami.

Ak by ste si mysleli, že prítomnosť Vitronicu na cestách vyriešite hrubou silou, poriadne by ste sa mýlili. Nemecká polícia totiž tvrdí, že samotný prístroj je prakticky nezničiteľný. Dokazovať to má aj certifikát odolnosti voči strelným zbraniam. Nuž, zdá sa, že cestným pirátom práve definitívne odzvonilo.

Foto: Websharc.com, Autoexpress.co.uk

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.