Od 1. apríla musia mať vodiči zakúpenú diaľničnú známku i na úseku, za ktorý sa doposiaľ neplatilo. Mnohí však o tejto novej povinnosti vôbec netušia a môžu tak dostať pokutu.

Ide o 15,4 kilometrový úsek diaľnice D3 medzi obcou Svrčinovec a štátnou hranicou s Poľskom, ktorý bol otvorený pred takmer rokom. Výstavba tohto úseku stála 417 miliónov eur bez DPH, pričom 12 kilometrov medzi Svrčinovcom a Skalitým stálo 330 miliónov, ostatné tri kilometre medzi Skalitým a poľskou hranicou 87 miliónov eur. Tento úsek odľahčil hraničné priechody Trstená na Orave s Poľskom a Svrčinovec s Českou republikou. Osobné automobily vďaka nemu ušetria v porovnaní s prejazdom po ceste prvej triedy deväť minút.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Informáciu o spoplatnení tohto úseku diaľnice potvrdila hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti Michaela Michalová pre Plus JEDEN DEŇ: “Uvedený úsek D3 Skalité – Svrčinovec je spoplatnený pre osobné aj nákladné motorové vozidlá od 1.4. 2018.”

V prípade, že použijete spoplatnené úseky diaľníc bez zakúpenej diaľničnej známky, budete musieť zaplatiť pokutu vo výške 150 eur. Ak to stihnete do 15 dní, zaplatíte len 100 eur.

Zdroj: pluska.sk | Foto: Pixabay, Wikipedia