31. január nie je iba dňom, kedy končí prvý mesiac nového roku a kedy sa definitívne rozplynú vaše nenaplnené novoročné predsavzatia. Je to aj deň, kedy vodičom vzniká istá povinnosť, no našťastie stačí, ak ju absolvujú raz za rok. Ak tak neurobia a použijú diaľnicu, hrozí im pokuta!Koniec januára je termín, kedy končí platnosť ročných diaľničných známok v Slovenskej republike. Nezáleží, či ste si ich kúpili 1. 1. 2017 alebo 1. 12. 2017, stále platia do 31. 1. 2018. Ak si platnosť neobnovíte, hrozí vám pokuta 300 eur!

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

“Staré” nálepkové známky už dva roky nekúpite

Stále existuje možnosť kúpiť si 10-dňovú známku za 10 eur alebo mesačnú za 15. V prípade, že však diaľnicu využívate pravidelne, určite sa oplatí investovať do ročnej, ktorá vás vyjde na 50 eur a znovu bude platiť do konca januára nasledujúceho roku, teda 31. 1. 2019, ak sa medzičasom vláda nerozhodne vyhovieť vodičom a nezmení platnosť známky na 365 dní bez ohľadu na dátum, kedy bola kúpená.

Systém zatiaľ funguje po starom, takže platnosť všetkých ročných známok končí 31. 1. Nezabudnite si teda svoju známku kúpiť na portáli národnej diaľničnej spoločnosti eznamka.sk

Všetko o elektronických diaľničných známkach sme vám vysvetlili TU.

Kúpou diaľničnej známky získate aj služby diaľničnej patroly

Foto: Wikimedia.com, pexels.com, redakcia

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.