Mladí vždy radi skúšajú nebezpečné veci. Niekedy však ide o doslova nezmyselný hazard so zdravím či dokonca životom, aký nemá obdoby. Takým je aj zábavka, ktorou si španielski tínedžeri okoreňujú svoj intímny život.  Zábavka, ktorou si mladí Španieli spestrujú intímne radovánky, má podobu ruskej rulety. Na párty sa zorganizujú orgie, kde spí každý s každým bez ochrany. Na pohľad nič nezvyčajné, no v tomto prípade ide naozaj o život – jeden z pozvaných je totiž HIV pozitívny, pričom účastníci netušia, kto to je. Hazardnej hre holdujú najmä mladí ľudia vo veku 15 až 25 rokov. A čo ich vedie k účasti na takýchto žúroch? Adrenalín, dobrodružstvo, vzrušenie z toho, že nikdy nevieš, kedy a od koho to schytáš.

Naháňanie vírusu

Zdá sa vám to bizarné? Nuž, toto nie je vynález španielskej mládeže, do Španielska sa táto nebezpečná zábava dostala pravdepodobne z Kolumbie a v súčasnosti už doslova letí svetom. Veľkým hitom je aj v USA. Šialený trend dostal názov bugchasing (bug – vírus, chase – naháňať) a spočiatku bol obľúbený najmä v gay komunite. Aj tu ľudí vzrušovala predstava hazardu, no niektorí tento spôsob sebapoškodzovania podstúpili aj z lásky k nakazenému partnerovi či jednoducho preto, lebo sa tak veľmi báli možnej nákazy, že sa rozhodli čeliť jej priamo. Áno, je to čosi také, ako keď sa človek bojí výšok, preto sa rozhodne svoj strach zlomiť skokom padákom.

Vrchol šialenstva

Dnes však bugchasing už ani zďaleka nie je len záležitosťou gayov. Na sociálnych sieťach vznikajú skupiny ľudí, ktorí tejto šialenej záľube holdujú, dohadujú si orgie a vyhľadávajú HIV pozitívnych jedincov. Šialenstvo dosiahlo svoj vrchol a bugchaseri sú dokonca pyšní, keď sa nakazia – berú to ako poctu, ako čosi, čo ich odlišuje od ostatného sveta. Zdá sa, že zvrátenosť dnešného sveta jednoducho nepozná hranice.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Mia
Riadim sa heslom ,,Ži a nechaj žiť". Ako každý správny Vodnár potrebujem slobodu, neznášam mantinely a obmedzenia každého druhu. Svoj vesmír si neviem predstaviť bez rodiny, priateľov, psa, prírody, kníh, dobrej kávy, postele a počítača. Ak by nebol počítač, postačí aj pero a papier.