Apple si dal evidentne záležať na odolnosti svojej najnovšej vlajkovej lode. Ľudia mobil režú, hádžu z výškových budov či inak mučia, ale on stále žije. Najnovšie ho jeden kalifornský vloger pustil balónom do stratosféry a nechal spadnúť na zem, výsledok je viac ako šokujúci. 

Vloger sa volá TechRax a pochádza zo Sakramenta, Kalifornie. Vo svojej záhrade si na meteorologický balón primontoval úplne nový Iphone 7 Jet Black a pustil ho, nech si lieta. Mobil nebol v žiadnom krycom obale a na balóne nebol žiaden padák, takže keď Iphone spadne, spadne tvrdo. Na konštrukciu pripevnil aj GPS, aby vedel, kde ho má potom hľadať.

Mobil sa dostal do výšky 100 000 stôp (30 480 metrov), čiže nad ozónovú vrstvu.

stratosphere_diagram_big

Silné veterné prúdy ho odfúkli cez celý štát Kalifornia až do Nevady. Balón aj s telefónom pristáli neďaleko jazera Pyramid, našťastie, do neho nespadli. Američan, kým našiel miesto dopadu, jazdil 3 hodiny autom a ďalšie 3 hodiny kráčal pešo horami.

Iphone mal na zadnom kryte veľký škrabanec a vloger predpokladal, že už odišiel do jablkového neba. Display bol však v perfektnom stave, tak ho skúsil zapnúť… A on fungoval! Iphone 7 Jet Black tak prežil tento šialený test a odchádza so zdvihnutou hlavou. Jediný problém bol v tom, že vo výške prestal nahrávať video a vypol sa. Príčinou bola pravdepodobne nízka teplota, kvôli ktorej sa ióny v baterke príliš spomalili a procesor si myslel, že baterka odišla.

iphone-7Záznam letu začína od piatej minúty

Zdroj: YouTube | Foto: scied.ucar.edu, YouTube