Slovenská reprezentácia nepatrila medzi favoritov svetového šampionátu. Prognózy odborníkov hovorili o tom, že bude úspechom, ak sa nám podarí postúpiť zo skupiny. Samotní slovenskí fanúšikovia však boli už pred šampionátom o niečo skeptickejší. A po zápase s Talianskom je skeptizmus veľký ako poriadne najedená snehová guľa. Tak veľká, až sa dá hovoriť o lavíne. Toto povedali na adresu reprezentácie opýtaní fanúšikovia…Lukáš (24), Dubnica nad Váhom

,,Toto je hanba. Pred šampionátom som veril, že aj bez hráčov z NHL môžme prekvapiť a pobiť sa o postup zo skupiny. Výsledok proti Taliansku ma však sklamal. Takmer prehrať s najväčším outsiderom celých majstrovstiev nie je to, čo som očakával.”

Erik (25), Zvolen

,,Keď mám pravdu povedať, možno ma remíza proti Talianom ani neprekvapila. Od začiatku hovorím, že budeme radi, keď sa zachránime. To sa nám snáď podarí, veď v prípravných zápasoch sme až takí tragickí neboli. Aspoň defenzíva je podľa mňa celkom fajn.”

Pavol (19), Košice

,,Kedysi som chodil na hokej a už ako malým chlapcom nám tréner hovoril, že treba hrať pre radosť, so srdcom, dravo, bojovne. To mi u našich chýbalo, no proti Lotyšsku snáď vyhráme a ešte stále budeme mať šancu na postup. Aj keď osobne tomu neverím. Lepšie sa pozeralo na našich juniorov”

Martin (40), Púchov

,,Ja neviem, ale mám pocit, že sa na Slovensku nič nezmení. Možno až keď vypadneme. Nie som nejaký odborník, no Talianov sme mali rozbiť. Po pár minútach som myslel, že im dáme minimálne šesť kúskov. Nakoniec som ani nedopozeral zápas. Až zo správ som sa dozvedel, že sme napokon vydreli dva body. A keď nám trápili Taliani, čo budeme robiť proti takým Rusom alebo Fínom? Na postup fakt nemáme…”

Peter (26), Liptovský Mikuláš

,,Každý rok pozerávam prakticky všetky naše zápasy a nenechám si zvyčajne ujsť ani priateľské zápasy, pokiaľ nie som v robote. No v poslednej dobe ma to fakt prestáva baviť. Pamätám si, ako sme kedysi s otcom, neskôr s kamošmi prežívali tie zápasy na MS ako keby to bola tá najdôležitejšia vec na svete. Teraz mi ani nevadí, že kvôli poobednej neuvidím pár našich zápasov, nemá to ten náboj ako kedysi. Veľmi by som si prial, keby som si ešte raz mohol zakričať gól počas takého semifinálového či finálového zápasu Slovenska, trebárs proti Čechom či Kanade. Teraz sa tak akurát obávam toho, že budem o pár rokom pozerať na zápasy našich proti Ukrajine či Poľsku o divíziu nižšie. Ak to vôbec budem ochotný pozerať.”

Jakub (24), Trenčín

,,Tento rok prežívam samé hokejové sklamania. Najskôr u nás v Trenčíne, kde sme takmer vypadli v extralige, potom ten odmietavý postoj reprezentantov a napokon potupná remíza s Talianskom, ktorému by sme mali streliť dva góly v každej tretine, minimálne dva. Mám pocit, že ani zápas proti Lotyšsku nevyhráme a budeme radi, ak skončíme aspoň pred Talianmi. Budem rád ak sa budem mýliť, no rozhodne už nestavím na našich ani cent. Možno tak o rok proti nim v zápase s Kóreou, ktorá je na vzostupe a raz bude o triedu lepšia ako my.”

Foto: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba