Film inšpirovaný klasickou Disneyho Šípkovou Ruženkou, okorenený veľkou dávkou fantázie, špeciálnymi efektmi a neskutočnou Angelinou Jolie. A s hviezdnym SLOVENSKÝM dabingom!

Vo fantastickom svete sa nachádzajú dve kráľovstvá. Prvé je plné magických stvorení a druhé zase plné ľudí. Zloriana je mladá víla a múdra panovníčka magického kráľovstva – Vresovísk. Jedného dňa  sa zoznámi s mladým chlapcom Stefanom, ktorý sa tam zatúlal. Stanú sa z nich najlepší priatelia a keď podrastú, aj romantickí partneri.

Maleficent

Stefan však opúšťa Zlorianu a odchádza do kráľovstva ľudí, snažiť sa o moc a bohatstvo. Kráľ Henry, panovník ľudí, si túži podrobiť Vresoviská a pokúsi sa o to pomocou armády. Tvrdo ho však zastaví Zloriana a je nútený sa stiahnuť. Dej naberá na obrátkach. Kráľ má čoskoro zomrieť, tak sľúbi trón tomu, kto dokáže zabiť Zlorianu. Stefan, túžiaci po moci, ide za Zlorianou a predstiera, že je opäť jej priateľom. Omámi ju a kým spí, odstráni jej krídla a prinesie ich kráľovi Henrymu. Ten Stefanovi odovzdáva trón a umiera…

MALEFICENT

Po čase, keď sa narodí Stefanova dcéra Aurora, dnes už zatrpknutá kráľovná Vresovísk Zloriana ju preklína a stanoví, že kliatbu môže zlomiť iba bozk pravej lásky. Stefan posiela Auroru vychovať trom vílam v lese, v úkryte, a tam na ňu Zloriana v tajnosti dáva pozor a pomáha sa o ňu starať. Deň pred Aurorinými 16. narodeninami, ktorými má podľa kliatby Aurora upadnúť vo večný spánok, sa ju Maleficent a jej pomocník Diaval pokúsia zachrániť tak, že zoženú mladého princa, aby Auroru pobozkal. To však vôbec nezaberie…

Maleficent-(2014)-59

Vládkyňa Zla (Maleficent). 2014, rodinný/dobrodružný/ fantasy, 97 minút, Réžia: Robert Stromberg, Hrajú: Angelina Jolie, Juno Temple, Elle Fanning, Sharlto Copley, Sam Riley, Peter Capaldi a ďalší, V   lovenskom znení: Soňa Norisová (Zloriana), Bianka Bucková (Aurora), Vladimír Kobielsky (kráľ Stefan), Emília Vášáryová (dospelá Aurora), Michal Hallon (princ Filip), Marián Geišberg (kráľ Henry) a ďalší, réžia slovenského znenia: Juraj Černý.