Nad teroristickými útokmi na Svetové obchodné centrum z 11. septembra visí stále niekoľko otáznikov. Už od samotného pádu dvojičiek sa objavili pochybnosti o tom, kto vlastne za celou tragédiou stojí. Oficiálna verzia hovorí o teroristickej skupine Al-Káida, no postupom času sa vynára čoraz viac teórií, ktoré obviňujú samotnú americkú vládu. Kľúčové dôkazy v celom prípade vraj môže poskytnúť sám Vladimir Putin!Ruský denník Pravda prišiel s tvrdením, že Vladimir Putin má dôkazy usvedčujúce americkú vládu z útokov na Svetové obchodné centrum, už pred viac ako rokom, no doteraz k žiadneho zverejneniu nedošlo. V posledných dňoch sa táto téma opäť vynorila na povrch a začína sa špekulovať, že ruský prezident sa chystá vyložiť karty na stôl. Práve v čase, keď rusko-americké vzťahy sú na tom najhoršie od čias studenej vojny. Pred niekoľkými dňami síce došlo na summite krajín G20 v čínskom meste Chang-čou k stretnutiu medzi Barackom Obamom a Vladimirom Putinom, no politológovia tvrdia, že môže ísť len o tzv. ticho pred búrkou.

Rusko len ťažko zostane nečinné a nebude reagovať na čoraz výraznejšie približovanie sa Američanov k ruským hraniciam. Vladimir Putin vraj čaká na posledný impulz zo strany USA, ktorý by ho vyprovokoval k zverejneniu satelitných snímok a ďalších dôkazov, ktoré by usvedčili americkú vládu zo zavraždenia takmer 3000 vlastných obyvateľov v Svetovom obchodnom centre. Opäť sa v tejto spojitosti spomína aj pojem riadená detonácia. O tom, že za teroristickými útokmi nestojí Usáma bin Ládin, ale vláda Georgea W. Busha sa hovorí už dlho, no toto by bol prvý priamy dôkaz, ktorý by neostal len v teoretickej rovine. Jeho zverejnenie by mohlo znamenať stratu dôvery občanov USA vo vlastné vládne inštitúcie, čo by viedlo k výraznému oslabeniu pozície Spojených štátov vo svete.

george bush
George W. Bush

Ruský denník Pravda napísal: “Putin sa chystá udrieť raz, ale chystá sa udrieť silno. Rusko pripravuje vydanie dôkazov o zapojení americkej vlády a spravodajských služieb v útokoch z 11. 9. 2001. Zoznam dôkazov zahŕňa satelitné snímky. Publikovaný materiál môže usvedčiť vládu USA zo spoluúčasti na tomto teroristickom útoku a z úspešného ovplyvňovania verejnej mienky. Útok bol naplánovaný tak, aby vyzeral ako akt agresie voči Amerike a obyvateľom Spojených štátov.”

Avšak dôveryhodnosť moskovského denníka je otázna, keďže Pravda je dlhodobo spájaná s Komunistickou stranou Ruskej federácie a propaganda z oboch strán, americkej i ruskej, dosahuje svoj vrchol. Pohľad na celú vec si preto radšej vytvorte sami.

Zdroj: Unilad.co.uk, Veteranstoday.com | Foto: Kremlin.ru, Wikipedia.org

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).