Krátko nato, ako Ladislav Ščurko spolu s košickým tímom získali v roku 2009 titul v slovenskej extralige, hokejistu zadržali za vraždu rozhodcu Marka Liptaja. Potom, ako ho uznali za vinného, si vo väzení odsedel necelé štyri roky.Liptaja údajne Ščurko prichýlili vo svojom byte. Neskôr si to však rozmyslel a chcel ho vysťahovať, za čo sa mu rozhodca začal vyhrážať, že ak ho vyhodí, zničí mu vzťah s priateľkou. K vražde došlo na odpočívadle, kde Ščurko svoju obeť niekoľkokrát bodol. Potom telo odhodil neďaleko poľnej cesty na okraji lesa. Neskôr sa tam vrátil, vykopal jamu a Liptaja do nej zahrabal.

K činu sa najskôr priznal, no neskôr svoju výpoveď zmenil. V januári 2012 bol Ladislav Ščurko odsúdený na osem rokov väzenia, no po odvolaní mu trest znížili na šesť rokov. Súd prihliadol na posudok psychiatra, podľa ktorého konal v stave zníženej príčetnosti. Ščurko sa vďaka tomu dostal na slobodu koncom roka 2015, kedy sa opäť vrátil k hokejovej kariére.

V týchto dňoch je ale okolo jeho mena opäť rozruch. Bývalý trestanec sa totiž v piatok opäť vrátil na košický ľad, tentokrát v drese Detvy. Fanúšikovia mu napriek udalostiam spred pár rokov ďakovali za pomoc so ziskom titulu a po zápase ho vyprevádzali potleskom. V zápase porazili Košice Detvu 1:0.

Ščurko tvrdí, že je Detve vďačný za prijatie do tímu a šancu, ktorú mu poskytli, sa bude snažiť naplno využiť. Vraj to, čo sa stalo, nebude nikdy zabudnuté, ale snaží sa na to nemyslieť. Život vraj musí ísť ďalej…

Na sociálnych sieťach sú názory ľudí na jeho návrat do extraligy rôzne. Mnohí tvrdia, že by sa mal držať na okraji spoločnosti, no sú aj takí, ktorí mu držia palce. Tvrdia, že si svoj trest už dostatočne odpykal.

So spoluhráčmi z Detvy

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk – TU

Zdroj: pluska.sk, wikipedia.org | Foto: Facebook

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk