Hovoríme tomu ranná stojka či ranný stan. E*ekciu na začiatku dňa prežíva každý muž, no málokto tuší, k čomu slúži a čo presne ju spôsobuje. Vedeli ste, že súvisí priamo s vaším zdravím? Ranná e*ekcia nemá nič so vzrušením. Ide výhradne o reflexný proces, akýsi test organizmu, či veci fungujú ako majú. Za všetkým stojí spánok, presnejšie fáza spánku označovaná ako REM. Ide o moment, kedy telo síce odpočíva, no navonok pôsobí bdelo, pretože oči reagujú a svalstvo ostáva stále v napätí.

Ak má muž e*ekciu počas spánku a ráno sa prebudí so vztýčeným pe*isom, nie je to v dôsledku erotických predstáv od výmyslu sveta, ale len pozostatok “preskúšania” organizmu, či je reakčná doba v poriadku.

K rannej stojke teda dochádza iba z čisto fyziologických príčin. Hladina testosterónu je ráno na maxime, močový mechúr naplnený a tým dochádza k stimulácii vnútornej časti genitálií. Podľa odborníkov je ranná e*ekcia signálom skvelého zdravotného stavu. Tak ak ju mávate často, môžete byť nadmieru spokojný.
Zdroj: theladbible.com | Foto: bonachat.org, giphy.com