Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, koľko môže zarobiť obľúbený internetový prehliadač, bez ktorého by sme si už asi nevedeli predstaviť deň? Keď zistíte, aká suma cinke každý deň na účet tejto spoločnosti, zblednete závisťou!

Päťdesiatdva miliónov tristoosemdesiat tisíc dvesto! Ak sa vám zo slovnej dĺžky tohto čísla zakrútila hlava, potom tu pre vás mám aj zobrazenie v číselnej forme, ktorá je 52 380 200 eur (58 904 109 dolárov).

Jednoducho, každý deň v roku 2016 spoločnosť Google získala viac ako 58 miliónov dolárov. Údaje sú publikované na základe výnosov z roku 2016, ktoré v celkovej výške predstavovali 21,5 miliárd dolárov. Spoločnosť Google by tak mohla z jednoročného príjmu vystavať 21 veží Taj Mahal alebo 21-krát zaplatiť za kúpu Šalamúnových ostrovov.

Zakladatelia spoločnosti Google Larry Page a Sergey Brin sú každoročne na zozname najbohatších ľudí na svete v pozíciách za prvou desiatkou. Dvojica študovala na Stanfordskej univerzite a ich spoločný majetok sa odhaduje na 80,5 miliárd dolárov.

zakladatelia google

V roku 1998, keď mladí študenti Stanfordu spustili Google, publikovali článok, v ktorom vysvetľujú, prečo nechcú vytvoriť spoločnosť financovanú reklamou. Čuduj sa svete, v roku 2016 reklama dosiahla 91 % jej príjmov.

Google zarába 20 miliárd dolárov ročne len z reklamy, pre porovnanie – je to viac ako príjmy za hlavné vysielacie časy v staniciach CBS, NBC, ABC a FOX. Jedno vyhľadávanie cez Google vyžaduje viac výpočtových schopností, ako bolo potrebné na vyslanie pilotovanej misie Apolla 11 na Mesiac.

Zdroj: metro.co.uk | Foto: depositphotos.com