Chcete zbohatnúť, no neviete ako na to? Snažíte sa trochu šetriť, no stále nemáte toľko, koľko by ste chceli? S týmto jednoduchým návodom sa z vás na dôchodku môže stať milionár! 

Každý človek môže byť bohatý, no niekto rozhadzuje viac, niekto menej. Dôležité je spamätať sa čím skôr. Ak udržíte svoje financie na uzde ešte v mladosti, je viac než pravdepodobné, že sa vám v starobe všetko vráti a niekoľkonásobne. Ide v podstate len o to, že každý deň by ste si mali odložiť symbolickú čiastku. Je veľký rozdiel, či si takto začnete šetriť v dvadsiatke, alebo štyridsiatke.

Tieto výpočty prebehli v Amerike, čiže sumy sa pohybujú v dolároch. Úplne však postačí, ak si znamienko dolára premeníte na euro. Prvý stĺpec reprezentuje vek, v ktorom si začnete šetriť. V druhom nájdete dennú čiastku, ktorú si musíte odložiť a v treťom je súčet peňazí, ktoré ušetríte počas jedného roka. Samozrejme, že ak začnete šetriť už v dvadsiatke, tie nízke sumy sú zanedbateľné, takže si ani nevšimnete, že si niečo odkladáte. No počkajte na dôchodku. ;-)

P. S. Američania rátali s ročným úrokom 12%, čo je u nich bežné, no v našich bankách nemožné. Preto si denne prihoďte pár centov naviac, alebo sa zmierite s tým, že do milióna vám pár drobných bude chýbať.

Foto/Video: YouTube