Máte radi sladkosti? Potom by ste mali vedieť, že vášmu zdraviu práve neprospievajú. Môže za to predovšetkým nadmerné množstvo použitého cukru, ktoré častokrát presahuje odporúčanú dennú dávku. Slovenka Lenka Sameková sa v svojom článku na Gazduj.sk pozrela na to, ktoré zo sladkostí vyrábaných na Slovensku a v Česku, obsahujú najviac cukru. Verte či neverte, obyčajná sušienka, ktorá sa na prvý pohľad javí ako zdravá náhrada raňajok, môže s naším telom poriadne zamávať. Dôvodom je pomerne veľké množstvo cukru obsiahnuté v sladkostiach, ktoré nám síce dodáva pocit upokojenia a zároveň je zdrojom rýchlej energie, avšak telo človeka dokáže aj poriadne potrápiť.

Aj preto sa Slovenka Lenka Sameková rozhodla pozrieť na to, ktoré z cukroviniek vyhľadávaných Slovákmi, obsahujú najviac cukru. Výsledok výskumu vás možno prekvapí.

16. miesto: Fidorka horká (30 g) – 11,1 g cukru

15. miesto: Bebe Dobré ráno (50 g) – 14 g cukru

14. miesto: Horalky (50 g) – 16,5 g cukru

Zvyšok rebríčka si môžete prečítať v tomto článku.

Zdroj: Gazduj.sk | Foto: Lenka Sameková / Gazduj.sk

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.