Keď si človek objedná pizzu, zvyčajne na ňu vždy čaká dlhšie, ako by predpokladal. Potom by, samozrejme, najradšej vynadal chudákovi rozvozcovi, kde trčal dve hodiny a prečo má tú pizzu studenú. Hoci má každá pizzerka iné podmienky, no väčšinou, ak si talianske jedlo objednáme mimo zóny rozvozu, priplatíme si aj nejaké to evríčko navyše. To je smutná slovenská realita, ktorá je od tej aljašskej na míle, míle, míle vzdialená.

Áno, keď si na Slovensku objednáme pizzu, zvyčajne zaplatíme aj za jej dovoz. Úplne bežné je, že sa reštika nachádza hneď vedľa miesta objednávky, no skrátka za to, že nám ju niekto donesie, musíme tak či tak zacálovať. Na Aljaške by ste sa s takýmto prístupom za žiadnych okolností nestretli. Vzhľadom na to, že sú v tomto severskom štáte od seba mestá vzdialené aj viac ako 10 km, pizzu by vám doniesli aj do vzdialenosti 200 km, a to bez dodatočného príplatku za dovoz.

Doručenie jedla popri tom trvá len pár minút, pretože k obyvateľom Aljašky jednoducho priletí. Áno, v Aljaške funguje letecký rozvoz, za ktorý si nikto neúčtuje žiadne poplatky. Zaplatili by ste len za pizzu, a to asi od 7 do 10 dolárov.

Foto: alpineairalaska.com