Pojem hetrik je známy každému, kto čo i len okrajovo sleduje šport. Viete však, čo znamená v hokeji často používaný termín hetrik Gordieho Howea? Niekoľko zaujímavostí ste o ňom určite netušili a jedna sa týka aj Slováka Zdena Cháru.Pojmom hetrik Gordieho Howea je označovaná situácia v hokejovom stretnutí, keď sa hráč počas jedného zápasu pobije, asistuje na gól a jeden presný zásah sám vsieti. Takýto jedinečný počin je pomenovaný po kanadskej legende NHL, ktorá si vyslúžila dokonca prezývku “Pán Hokej”. Gordie Howe bol najväčšou superstar zámorskej súťaže pred príchodom Gretzkeho, Lemieuxa a ďalších hviezd modernej éry NHL. Howe bol známy svojou všestrannosťou a vďaka tomu je práve po ňom pomenovaný tento ojedinelý hetrik.

Paradoxom je, že sám Gordie Howe ho v kariére dosiahol iba dvakrát a tiež to, že prvý takýto hetrik bol v NHL zaznamenaný v roku 1920, a teda 8 rokov pred jeho narodením. Absolútnym rekordérom v tejto disciplíne je súčasný kouč Arizony Coytes Rick Tocchet, ktorý dosiahol takýto hetrik 18-krát. Zo súčasných hráčov ich majú na konte najviac dvaja – zvládli to zatiaľ 5-krát. Sú to kanadský center Joe Thornton a slovenský obranca v službách Bostonu Bruins Zdeno Chára.

Viac zaujímavostí o hetriku Gordieho Howea si môžete prečítať – TU

Zdroj: Wikipedia.org, Thehockeywriters.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Tommy
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D