Vyspovedali sme mladú vysmiatu študentku farmácie, ktorá sa s nami bez servítky porozprávala o svojom živote, chlapoch a prezradila aj to, že by vo svojom festivalom stane rada prenocovala s Jaredom Letom z kapely 30 Seconds To Mars.Meno: Viera Dušková

Vek: 20

Bydlisko: Trnava

Výška: 168 cm

Váha: 54 kg

Znamenie: Škorpión

Povolanie: študentka

Obľúbené jedlo: Takmer všetko, ale keď si musím vybrať, tak špagety.

 IMG_0819     

Na týchto fotkách vyzeráš ako taká sexy „skejťáčka“. Čo ty a skate?

Ak tak vyzerám, tak to ma úprimne teší, pretože skejtovaniu sa v bežnom živote vôbec nevenujem, aj keď sa mi to veľmi páči a rada by som sa to v budúcnosti naučila.

Čo sa ti teda na ňom páči najviac?

Asi tá voľnosť a sloboda pri jazdení. Nemám rada kolektívne športy, takže uprednostňujem práve takéto individuálne činnosti, pri ktorých je človek sám a má možnosť vychutnať si ten moment tak, ako sa mu to páči.

A čo skejteri? Berú ťa?

Muž a skate je veľmi dobrá kombinácia, ktorá ma vždy zaujme. Možno sa v budúcnosti nejaký podujme naučiť skejtovať aj mňa :-)IMG_0828

Za aký typ baby sa považuješ?

Neviem, akým typom by som sa nazvala, ale rada skúšam nové veci, mám pozitívny prístup k životu a snažím sa obklopovať ľuďmi, ktorí sa na svet pozerajú rovnako ako ja. A keď sa náhodou nepozerajú, tak sa snažím o to, aby svoje negatívne postoje zmenili a šírili dobrú energiu.

Čo by si na sebe vyzdvihla, možno niečo, čo ťa líši od ostatných dievčat?

Prirodzenosť. Občas mám pocit, že dnes chce každé dievča vyzerať tak, ako práve nevyzerá. Keď je blond, tak chce mať čierne vlasy, keď je nízke, tak túži mať 180 cm. To je podľa mňa úplne zbytočné. Nezáleží predsa na tom, či má niekto široký alebo úzky nos, či má vlasy po plecia alebo po zadok. Keď je žena spokojná sama so sebou a cíti sa krásna taká, aká je, stane sa takou aj pre okolie. A to mám na sebe rada. Nefarbím si vlasy, nemám vytetované obočie ani umelé nechty. A páčim sa sama sebe :-)IMG_0844

Ženy sú na seba dosť kritické a keď sa nejaká páči sama sebe, hneď si o nej všetci myslia, že je namyslená. Stretla si sa už aj s takýmto názorom na seba?

Občas mi to niekto povie, ale verím, že to myslí len v rámci srandy. Nesprávam sa voči ostatným ľudom povýšenecky a arogantne, takže si myslím, že nie je dôvod považovať ma za namyslenú.

Teraz naopak. Niečo, čo by si najradšej na sebe zmenila?

Nedochvíľnosť. Nikdy nič nestíham a všade meškám. Raz si ma kamarátka dokonca odfotila, lebo som prišla včas. Vraj na pamiatku, lebo sa to už určite nebude opakovať. A mala pravdu…

Vráťme sa k mužom. Aké typy ťa ešte okrem spomínaných skejterov priťahujú?

Nemám určitý typ, na ktorý sa sústreďujem a vyhľadávam ho. Muž ma musí zaujať ako celok, nie je pre mňa dôležitý len jeho vzhľad. Ale priznám sa, že ma najviac upútajú vlasy a oči. Ak má nejaký zaujímavý účes, prípadne aj dlhšie vlasy, tak je to určite plus. Naopak, niekto, kto trávi väčšinu svojho času vo fitness centre a dáva si extra záležať na tom, aby jeho úžasné telo všetci obdivovali, ma neočarí vôbec. Dôležitejšie ale je, aby mal rovnaký typ humoru ako ja. Ten môj totiž nesadne každému, takže toto je dosť podstatné kritérium :-D A určite by mal rád cestovať a tým nemyslím len na dovolenku k moru. Objavovanie nových miest je môj veľký koníček, takže sa ho neplánujem len tak vzdať.IMG_1068

Aký je teda ten tvoj humor?

Ťažko sa to popisuje, ale stačí ma väčšinou stretnúť raz a človek ho veľmi rýchlo spozná, pretože srandujem skoro stále. Keby som ho však mala pomenovať len jediným slovom, tak ho nazvem dvojzmyselným.

Máš frajera?

Momentálne nie.

Čomu sa vlastne venuješ?

Študujem farmáciu, takže väčšinu času mi zaberá práve škola. Nesťažujem sa, lebo ma baví a som rada, že som sa pre ňu rozhodla, ale je to aj veľmi náročné a niekedy by som rada menila s tými, ktorí nevedia, čo je to zápočet, až kým nie je týždeň pred skúškovým.

To ti asi zaberá dosť veľa času, ale ak máš voľno, ako ho zvykneš tráviť?

Vo voľnom čase rada tancujem, teraz chodím na tréningy New Style Hustle, ale v minulosti som tancovala spoločenské tance a krátky čas aj hip hop. Ďalej ma veľmi baví vizážistika, v ktorej sa snažím stále zdokonaľovať a napredovať a píšem aj svoj vlastný beauty blog. Cez víkendy si chodím zabehať a v neposlednom rade milujem zvieratá, takže rada trávim čas v ich spoločnosti. V izbe mi robí spoločnosť had, ktorý sa volá Erny a zamiluje si ho úplne každý, kto ho uvidí.

Uf, had? Hadov sa ženy väčšinou boja, ale to asi nebude tvoj prípad. Prečo práve had?

Moji rodičia vlastnia obchod so zvieratami, takže som s nimi v kontakte prakticky od narodenia, preto nemám problém takmer so žiadnymi. Hada som dostala úplne nečakane od otca. Predtým som chovala mloka, ale keď zomrel, bolo nutné zaobstarať mi náhradu :-)IMG_0959

Čo knihy, hudba, televízia? Aký k máš vzťah k týmto veciam?

Čítam rada a posledná kniha, ktorú som čítala, bola 1984 od Orwella. Ale medzi moje najobľúbenejšie knihy patrí určite Harry Potter. Všetkých sedem dielov som prečítala už viackrát a stále ma to neomrzelo. Samozrejme, že som videla ako správny fanúšik aj filmy, ale knihy sú predsa len vždy lepšie. Televíziu inak takmer vôbec nesledujem, ale vie ma potešiť, keď natrafím na zaujímavý dokument, najlepšie ak je z oblasti biológie a výskumu. Čo sa týka hudby, nemám vyhradený štýl, ktorého sa držím. V každej oblasti by sa určite našlo niečo, čo by sa mi páčilo. Najviac ale inklinujem k českej hudobnej scéne, v ktorej mám viacero obľúbených interpretov.

Si mladá baba, chodievaš aj na diskotéky?

Na diskotéky chodím už len veľmi výnimočne, skôr mám rada atmosféru hudobných festivalov, kde vždy spoznám super ľudí, nové skupiny a zažijem pár nezabudnuteľných nocí v stane :-)

Určite máš odtiaľ aj kopu uletených zážitkov, podeľ sa s nami o nejaké.

Tak prvé, čo mi teraz napadne, je asi posledný tohtoročný festival, kde som sa stretla s tromi bývalými naraz a bolo to celkom vtipné, ako si všetci spolu rozumeli :-D

To muselo vyzerať fakt vtipne :-) Čo najlepší zážitok v živote vôbec?

Jeden jediný by bolo veľmi ťažké vybrať, ale najlepšie zážitky sú vždy z cestovania, z festivalov, z výletov… Tento rok bol jeden z top zážitkov určite koncert 30 Seconds To Mars. Jared Leto je naživo úplne neskutočný a pritom máte pocit, že by ste sa s ním po koncerte mohli ísť bez problémov opiť k baru. Jednoducho človek, z ktorého nespustíte oči a užívate si každú sekundu, keď máte možnosť vidieť ho.

S ním by si si určite vedela predstaviť aj ďalšiu svoju nezabudnuteľnú noc v stane. Alebo sa mýlim?

Určite nemýliš :-DIMG_0921

Každý máme nejaké sny. Aké sú tie tvoje?

Byť zdravá a mať stále okolo seba ľudí, na ktorých mi záleží. To je to najhlavnejšie. K tým druhoradým veciam patrí určite úspešne doštudovať a zarábať si tým, čo ma baví. V mojom prípade by to bola vyššie spomínaná vizážistika, prípadne vytvorenie vlastnej kozmetickej značky, ale to už sme v ďalekej budúcnosti. V neposlednom rade, samozrejme, cestovanie a spoznávanie nových miest, ľudí, kultúr… Na momentálnom zozname je Berlín, Londýn a Barcelona, čo sú pomerne ľahké ciele, takže dúfam, že sa v priebehu roka aj naplnia. Ale Číne, Novému Zélandu alebo Islandu by som tiež určite nepovedala nie.

Dúfam, že sa teraz nedotknem žiadnych vizážistiek, ale nebude škoda, ak sa budeš po takej náročnej škole venovať vizážistike?

Hlavné je, aby ma moja práca bavila. Možno ma chytí lekáreň alebo práca vo výskume natoľko, že na vizážistiku zanevriem, ale skôr to vidím naopak. Titul chcem mať skôr ako rezervu, keď už budú všetci takí krásni, že nebude koho skrášľovať :-D