Prekvapením včerajšej #Windows10Devices konferencie, ktorú spoločnosť Microsoft usporiadala, bolo predstavenie úplne nového zariadenia: Microsoft Surface Book. Ide o hybridný notebook, ktorý bol predstavený ako “najľahší a najvýkonnejší počítač, aký bol kedy vytvorený”.Uhlopriečka displeja je príjemných 13,5″ s technológiou PixelSense a citlivosťou 267 PPI. Zariadenie poháňa procesor Intel Core i7 a v rôznych výkonnostných variantoch bude k dispozícii operačná pamäť až do 16GB a pevný disk až do 1TB (1000 GB). O grafiku sa stará nVidia GeForce s GDDR5 pamäťovými čipmi.

03

Zaujímavosťou je, že Microsoft do vývoja zapojil tím vývojárov z divízie Xbox, ktorý pomáhal s optimalizáciou grafického výkonu. Výdrž na batériu výrobca uviedol 12 hodín. A ako bolo povedané, oproti MacBooku Pro pôjde o dvojnásobný výkon zariadenia. Zariadenie nemá byť primárne určené pre hráčov, avšak odprezentované boli najnovšie hry a vyzeralo to, že Surface Book si s nimi slušne poradí.

04

Ako bolo spomenuté vyššie, ide o hybridné zariadenie, takže sa s ním bude dať pracovať ako s tabletom – po stlačení tlačidla sa odpojí časť s displejom. Druhá časť zariadenia – klávesnica disponuje okrem podsvietenej klávesnice aj touchpadom s 5-bodovou multitouch technológiou. Ďalej tu nájdeme dvojicu USB portov verzie 3.0 a čítačku pamäťových kariet.

Takisto ako dávnejšie predstavený notebook Microsoft Surface Pro 4, aj toto zariadenie podporuje novú dokovaciu stanicu s dvojicou konektorou DisplayPort. Ak sme vám na Microsoft Surface Book narobili chute, zatiaľ si ešte nechajte zájsť slinky. Tak ako Surface, je možné že sa na našom trhu vôbec neobjaví, za čo dávame pre Microsoft jednoznačne PALEC DOLE!