Máte obavy, že vás vaša partnerka podvedie? Po odhalení najnovšej vedeckej teórie sa možno budete báť ešte viac. Ženy sú totiž k nevere “naprogramované”!Profesor vývojovej psychológie David Buss a psychologička Cari Goetz prišli s tvrdením, ktoré môže vysvetliť ženskú neveru. Podľa nich sú totiž ženy evolučne naprogramované, aby mužom boli neverné. Príčinu tohto ich konania musíme hľadať až v dobe kamennej!

Hlavným dôvodom bol nízky vek dožitia u mužov. Počas tisícov rokov boli ich životy ohrozované chorobami, zlou stravou, zraneniami pri love či vojnami. Ženy tak smrťou svojho muža prišli o partnera, otca detí a živiteľa rodiny. Preto bolo ešte v dobe kamennej normálne, že žena mala popri svojom stálom partnerovi aj pár bokoviek ako poistku. Títo potenciálni partneri v zálohe zaujali miesto pôvodného muža v prípade jeho úmrtia.

Dnes sa síce muži dožívajú podstatne vyššieho veku, pudy z pradávnych čias nezmizli a sklony k nevere pretrvávajú. Ženy sú tak akoby naprogramované, aby mužov podvádzali. “Nevera slúži aj ako poistenie partnera. Ženy sa vďaka nej môžu rozhodnúť, či stojí za to zostať s dotyčným alebo ho majú opustiť,” dopĺňajú psychológovia David Buss a Cari Goetz.

Podľa výskumu týchto vedcov sa nevera týka viac bezdetných žien. Tie môžu podvedome vyhľadávať “toho pravého alfa samca” pre splodenie svojho potomstva. A aby toho nebolo málo, pre ľudstvo vraj nie sú charakteristické monogamné vzťahy, a teda polygamia je už od dávnych čias prirodzená. Tým určite nechceme ospravedlňovať neveru a ani vás nijak strašiť, ale dávajte si na svoje milované partnerky pozor!

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Depositphotos.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).