Slovenský národný hrdina a jeden z najlepších cyklistov súčasnosti, majster sveta a držiteľ štyroch (čoskoro asi aj piatich) zelených tričiek z Tour de France Peter Sagan bude po novom pôsobiť v nemeckom tíme Bora. Ročný plat, ktorý mu v novej stajni ponúkli, z neho spraví najlepšie plateného cyklistu sveta.

Saganov bývalý šéf Oleg Tiňkov končí s cyklistikou do konca tohto roku a rozpúšťa svoj tím. Svojský ruský podnikateľ je nahnevaný, že zodpovední ľudia nesúhlasia s jeho víziou pre budúcnosť športu, ktorému sa dlho venoval a investoval do neho nemalé peniaze.

13700169_1317190858308434_4754963831345047859_n„Rozhodol som sa predať tím a odísť, lebo som si uvedomil, že so mnou nikto nechce spolupracovať na zmene biznis-modelu tohto športu. Ale ak budúcnosť športu nikoho netrápi, tak prečo by to malo trápiť mňa? S*ať na nich všetkých!,“ prezradil Tiňkov.

A tak sa Saganovi otvorila príležitosť prestúpiť do nemeckej stajne Bora, ktorá mu ponúkla o takmer tretinu vyšší plat. V Tinkoff-Saxo si Sagan ročne prilepšil o 4,5 milióna eur, v tíme Bora bude dostávať závratných 6 miliónov eur ročne. Stane sa tak najlepšie plateným cyklistom sveta, čím o dva milióny predbehne aj súčasného favorita na zisk žltého trička vo francúzskej tour Chrisa Frooma.

Zdroj: road.cc, hnonline.sk Foto: Facebook.com