Počúvame to z každej strany. Chudobným a ľuďom bez domova by sme mali pomáhať. Je to obzvlášť preto, že častokrát v skutočnosti nemôžu za to, ako dopadli. Mohli sa totiž stať obeťou podvodu alebo sa s nimi osud jednoducho nehral. Pravdou ale je, že poznáme aj druhú skupinu „bezdomovcov“. Ľudí, ktorých osud v skutočnosti nie je až tak zlý, ako by sa mohlo zdať. A aj tak sa na ňom snažia zarobiť. Presne k takýmto ľuďom patrí aj pán na videu, ktorý žobre priamo na ulici. Nič nezvyčajné. Pri lepšom pohľade ale zistíme, že tento muž je telesne postihnutý – nemá nohy. To môže byť jedným z najvýraznejších faktorov, ktorý obmäkčí naše srdcia a my tak budeme nútení prispieť mu. Ale pozor, v skutočnosti môže byť všetko inak!

Dokazuje to náhodný okoloidúci, ktorý už dobre pozná triky bezdomovcov a spomínanému pánovi stiahne nohavice. Aké prekvapenie darcov čaká? Zdravý muž, ktorý si jednoducho svoje nohy ohol a skryl v trenkách. Pred hanbou ho už v tomto momente nezachráni ani fakt, že sa na svojej platforme s kolieskami snažil odplaziť čo najrýchlejšie do bezpečia.

Foto: YouTube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.