Otravuje vás holenie klasickou žiletkou? Máme dobré správy, prvá žiletka s laserom je na svete!Technológia holenia bola v podstate rovnaká približne 5000 rokov. Morgan Gustavsson a Paul Binun sa to však rozhodli zmeniť a prišli s nápadom laserovej žiletky Skarp. Na tento vynález prišli už v roku 2001, no trvalo im roky, kým vylúštili všetky technické problémy.

laserova ziletka

O odstraňovaní tmavých chlpov pomocou laseru sa vedelo už dávnejšie, záhadou však bolo, ako odstrániť tie svetlé a šedivé. Dvojici výskumníkov sa podarilo objaviť chromofor, molekulu ľudského vlasu, ktorá zodpovedá za absorpciu svetla. Keďže túto molekulu máme vo vlase všetci bez rozdielu veku, pohlavia či rasy, laserová žiletka dokáže pri použití určitej vlnovej dĺžky oholiť ochlpenie akejkoľvek farby. Žiletka Skarp bola vyrobená z hliníka 6061 a dizajnéri sa postarali o ladný tvar pre komfortné používanie.

laserova ziletka

Používanie laserovej žiletky má oproti tej klasickej mnoho výhod:

  • Žiadne škrabance, jazvy, chrasty a poranenia
  • Žiadna infekcia, podráždenie a začervenanie
  • Žiadne drahé vymeniteľné násadky, len AAA batéria, ktorá vydrží cca mesiac
  • Minimálna spotreba vody
  • Je ekologická – len v USA sa ročne vyhodia 2 miliardy nerecyklovaných žiletiek alebo násadiek
  • Extrémne jemné oholenie za kratší čas

Cena žiletky začína na 159 $ a do sveta ich vypustia približne v marci 2016. Aj keď vás úvodná investícia vyjde trošku viac, už nikdy nebudete zháňať drahé násadky, chodiť do práce dorezaný a červený a tá vaša už nebude šomrať, že picháte tam, kde nemáte.

Laserová žiletka Skarp

Zdroj: kickstarter.com  Foto: kickstarter.com, primandprep.com