Do stresu sa človek môže dostať kdekoľvek a kedykoľvek. Keď sa to však stane pri potápaní, ide doslova o život.Svoje o tom dnes už vie aj mladá potápačka z videa, ktorá si išla vyskúšať ponor neďaleko Kapského mesta na pobreží Atlantického oceánu. V hĺbke 15 metrov to na ňu „prišlo“ a v panike si strhla masku i regulátor.

Dostať sa do takejto situácie pod hladinou vody nie je až tak ťažké. Stačí chlad, znížená viditeľnosť, strata orientácie, tma či únava spojená s fyzickou námahou. Pod vplyvom veľkého stresu sú reakcie človeka voči okoliu negatívne ovplyvnené a jedným z príznakov je aj strata schopnosti myslieť a konať v súvislostiach. Namiesto toho, aby potápač reagoval na príčinu problému, vníma len následok a jeho jediným cieľom sa stáva hladina. Pre mladú potápačku mohlo mať jej konanie fatálne následky. Pozrite si video, ako to celé dopadlo.

Zdroj: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Mia
Riadim sa heslom ,,Ži a nechaj žiť". Ako každý správny Vodnár potrebujem slobodu, neznášam mantinely a obmedzenia každého druhu. Svoj vesmír si neviem predstaviť bez rodiny, priateľov, psa, prírody, kníh, dobrej kávy, postele a počítača. Ak by nebol počítač, postačí aj pero a papier.