Ak tomuto človeku chýbal adrenalín, mal radšej skúsiť bungeejumping alebo horolezectvo. Stratiť sa v katakombách, ktoré majú stovky kilometrov a okrem iného ukrývajú telesné pozostatky približne 6 miliónov ľudí, asi nie je najlepší  nápad ako stráviť večer. Čo poviete?Paríž. Mesto módy, zamilovaných, Eiffelovej veže, francúzskych áut, dobrého pečiva. Tieto základné pojmy by napadli každého. Čo však málo ľudí vie – toto mesto má za sebou (respektíve pod sebou) bohatú históriu. Pod svojimi námestiami a budovami skrýva tak rozľahlú sieť chodieb (katakomby), že do dnešného dňa neboli všetky zmapované. Ich pôvod sa datuje niekde do dôb starovekých Rimanov.

Odkiaľ sa ale v katakombách nazbieralo 6 000 000 pozostatkov? Predpokladá sa, že cintoríny v Paríži museli ustúpiť novým zástavbám, a tak sa ocitli uschované pod zemou a prístup do väčšiny z nich je zablokovaný.

Avšak čo sa stane, ak sa nájde odvážlivec, ktorý do nich napriek tomu nájde vstup? Presnú odpoveď viacmenej ani nepoznáme a nevieme ani, čo bolo príčinou toho, že tento muž bezhlavo uteká a blúdi chodbami. Rozhodol sa to ale natočiť na kamerový záznam. Či sa mu podarilo nájsť východ alebo našiel v katakombách smrť, známe nie je.

Foto: wikipedia.org, YouTube | Zdroj: YouTube