Herečka Karolina Czarnecka doslova búra poľskú hudobnú scénu šialeným hitom!Ódy na drogy píšu najmä raperi a rockeri. Táto téma však nie je cudzia ani iným hudobným žánrom. Samozrejme, nejde vždy len o ódy. Niekedy sa hudobníci snažia pred touto riskantnou zábavou užívateľov vystríhať. Priamou kritikou alebo podarenou satirou. Druhá možnosť je prípadom poľskej mladej speváčky Karoliny Czarneckej.

Dvadsaťsedemročná Poľka vyštudovala bábkoherectvo a vo svojom CV uvádza ako profesiu herečka a speváčka. Za mikrofónom sa jej podarilo preraziť vďaka skladbe Hera, Koka, Hasz, LSD, ktorá je voľne inšpirovaná skladbou Heroin and Cocain od The Tiger Lillies.

Karolina skladbu s drogovou tematikou odspievala prvýkrát na festivale Przeglądu Piosenki Aktorskiej vo Vroclave. Okamžite sa stala hitom a na Youtube mala za týždeň cez milión zhliadnutí. Ako ešte posunúť už úspešnú skladbu? Videoklipom! Na ten Karolina vyzbierala peniaze pomocou crowdfundingowej stránky.

Po toľkom úspechu bolo kompletnejšie hudobné dielo jasnou voľbou. Preklad EP s názvom Córka, aj keď to vo vás môže evokovať čórku (teda niečo ukradnuté), znie dcéra a obsahuje viacero skladieb s povedzme kontroverzno-vtipnou tematikou. A tým sa Karolina nevyhýba v tvorbe ani náhodou aj naďalej. Ostatne skladba Wagina toho veľa napovedá.

Skladba, ktorou bol poľský hit inšpirovaný, je od The Tiger Lillies a nesie názov Heroin and Cocain:

Ďalší hit Karoliny Czarneckej, Wagina:

Zdroj: youtube.com, wikipedia.org l Foto: static.prsa.pl