Hviezdy britského televízneho seriálu Top Gear sa nedávno odhodlali otestovať neviditeľné auto. Dokonalý “trik” je naozaj zaujímavý.V skratke povedané – zneviditeľniť auto je možné vďaka optickému maskovaniu. Ak sa lepšie prizriete na auto vybavené technológiou, vďaka ktorej môže “zmiznúť”, zistíte, že sa nápadne podobná na vonkajšie veľkoplošné obrazovky, na ktorých sa premietajú reklamy či priame športové prenosy alebo niečo iné.

Naozaj sa jedná o plochú obrazovku s technológiou LED, aká sa používa na TV. Súčasťou triku sú kamery, ktoré snímajú aktuálne prostredie v okolí auta a potom ho prenášajú na obrazovku, vďaka čomu auto splynie s prostredím. Kamera na ľavej strane auta prenáša obraz na pravú stranu a opačne, kamera vpredu prenáša obraz na zadok auta. Nedoriešený zostal iba predok auta.

Podobnú vec predstavili aj inžinieri z Mercedesu ešte v roku 2012, vtedy to však skúšali iba s jednou (vodičovou) stranou auta. V Top Gear ale vybavili technológiou celé auto, a tak tento trik zdokonalili. Podobný princíp vraj používajú aj hollywoodský filmári…

A ako reagovali ľudia na neviditeľné auto, ktoré sa objavilo v normálnej premávke v obyčajnom anglickom meste?