Už sme si tak nejak zvykli, že Američania sa v mnohých veciach potrebujú odlišovať od celého sveta. Výnimkou nie je ani futbal. Nielenže ho volajú soccer, ale ešte k tomu vymysleli vec, ktorá v modernom futbale nemá obdoby – samostatné nájazdy namiesto penált!Najvyššia domáca futbalová súťaž v USA Major League Soccer (MLS) bola vo svojich začiatkoch naozaj špecifická. Nad niektorými pravidlami jej európsky fanúšik futbalu len neveriacky krútil hlavou. Ako napríklad nad tým, že zápasy končiace sa remízou nerozhodovali penalty, ale nájazdy. Tieto nájazdy sa začínali zo vzdialenosti 35 yardov (cca 32 metrov) od brány a hráč svoj pokus musel zakončiť do 5 sekúnd.

Ďalšou zaujímavosťou je, že ak brankár pri nájazde hráča sfauloval, nasledoval pokutový kop, ako ho poznáme. Našťastie, aj v USA už pochopili, že nie všetko odlišné je lepšie. Futbalové nájazdy v roku 1999 MLS nahradila klasickými kopmi zo vzdialenosti 11 metrov a na netradičné rozhodovanie zápasov zostala len zábavná spomienka.

Zdroj|Foto: YouTube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).