Byť policajtom v Amerike nie je jednoduché. Do služby idete každý deň s tým, že sa domov už nikdy nemusíte vrátiť.Mnohí policajti zomierajú po tom, čo na nich ktosi vystrelil, ďalší prichádzajú o život napríklad v dôsledku dopravných nehôd. Jedným z posledných tragických úmrtí policajtov v službe je aj smrť  dôstojníka Michaela Kathermana z júna tohto roka. Obľúbený policajt zahynul v San Jose po tom, čo do jeho motorky narazil minivan. 34-ročný Katherman bol v službe ako člen motocyklovej hliadky a jeho smrť otriasla celým mestom. Na poslednú rozlúčku s policajným dôstojníkom prišli tisíce jeho kolegov, priateľov i neznámych ľudí. Rozlúčkový ceremoniál sa konal v SAP Center v centre San Jose a jeho súčasťou bol dokonca aj sprievod policajtov z celej krajiny. Čestné miesto v sprievode mali Kathermanovi kolegovia – policajti na motocykloch. Smrť Michaela Kathermana zarezonovala vo verejnosti aj preto, lebo bol viceprezidentom klubu, vytvoreného špeciálne na pomoc rodinám dôstojníkov, zabitých alebo ťažko zranených pri výkone služby.

michael3

michael4

michael7

michael8

Video z tragickej nehody, zachytávajúce snahu kolegov o záchranu života mladého policajného dôstojníka, nájdete na Manforum.sk!

Foto: Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Mia
Riadim sa heslom ,,Ži a nechaj žiť". Ako každý správny Vodnár potrebujem slobodu, neznášam mantinely a obmedzenia každého druhu. Svoj vesmír si neviem predstaviť bez rodiny, priateľov, psa, prírody, kníh, dobrej kávy, postele a počítača. Ak by nebol počítač, postačí aj pero a papier.