Skeye Pico Drone je najmenší dron na svete a stane sa vašou obľúbenou hračkou. Navyše, celá sranda vás vyjde pár dolárov.Drony zažívajú v poslednej dobe veľký boom a získavajú si stále viac nadšencov. Niet sa čomu diviť, keďže ide o skvelú hračku s diaľkovým ovládaním, s ktorou sa dá navyše natajňáša sledovať dianie okolo pomocou kamery. Niektorých zaujali tie s obrími rozmermi, ktoré dokážu odviezť aj človeka, iní sú fanúšikmi čo najnenápadnejších dronov z kategórie nano, na ktoré navyše nepotrebujete drahé licencie.

najmensi dron

(Zatiaľ) najmenší dron na svete má označenie dokonca piko dron a pýši sa naozaj nenápadnými rozmermi, s ktorými sa zmestí na konček prsta (2,2 x 2,2 cm) a hlavne do každej škáry. Jeho váha je neuveriteľných 7 gramov. Dron je vybavený „ready to fly“ technológiou a tromi levelmi citlivosti, čo umožňuje jednoduché manévrovanie s dronom aj v užších priestoroch. Zároveň je vybavený 6-osovým stabilizačným gyroskopom, vďaka ktorému je veľmi vrtký a rozhodne si s ním užijete viac akrobatickej zábavy ako len posun hore a dole. Samozrejmosťou sú zabudované LED svetlá pre nočnú zábavu. Ovládanie pracuje na frekvencii 2,4 GHz a letový čas je 7 až 8 minút, pričom nabíjanie zaberie 30 minút. Kamera nieje súčasťou tejto mini hračky, ale nikde nie je napísané, že si ju nemôžete dokúpiť a pripevniť.;)

najmensi dron

Cena piko dronu je tiež viac ako prijateľná, vyjde vás na 34,99 dolárov v momentálnej akciovej cene s bezplatným doručením do celého sveta. Ak sa vám aj táto cena zdá privysoká, je možné si zaobstarať veľmi podobné zariadenie Cheerson CX-10 za polovičnú cenu. Dostal aj vás?

Najmenší dron na svete

Zdroj a Foto: trndlabs.com