Tajomné svetlá sa v nórskom údolí Hessdalen objavujú už od 30. rokov minulého storočia. Majú rôznu veľkosť a takmer vždy sa pohybujú rôznou rýchlosťou. Vedci stále získavajú čoraz lepšie fotky, dokonca svetlá videli naživo, no stále nevedia, čo sú zač. Ide o mimozemskú aktivitu alebo len nepreskúmaný prírodný úkaz?Hessdalen je malé údolie v centrálnej časti Nórska. Hoci prvé záznamy o pozorovaní týchto podivných svetiel pochádzajú už približne z roku 1930, najväčší počet hlásení bol zaznamenaný v rokoch 1981 a 1984. Počas najväčšej frekvencie tohto javu to bolo aj 20 pozorovaní za týždeň!

hessdalen

V roku 1983 bola v údolí vybudovaná monitorovacia stanica známa ako Projekt Hessdalen. Projekt mal úspech a vedcom sa podarilo urobiť niekoľko záznamov týchto nevysvetliteľných svetiel. Dokonca urobili aj niekoľko pokusov s laserom, ktorý namierili na tajomný svetelný mrak. Na ich prekvapenie, svetlo na podnet reagovalo. Úkaz je na týchto miestach možné pozorovať dodnes. Doteraz sa však nikomu tento záhadný jav nepodarilo objasniť. Niektorí ľudia tvrdia, že ide o dôkaz mimozemskej aktivity, iní, že sa jedná o plazmu v atmosfére. Aký je váš názor na tento hessdalenský fenomén?

Zdroj: Playtvak.cz, Hessdalen.org | Foto: En.hessdalen.de

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).