Súboje rytierov sa v našich mysliach spájajú s minulosťou, dobou, kedy ešte v Ríme vládol cisár a o samostatnom Slovensku sme ani nesnívali. Avšak pravda je niekde celkom inde. Takéto súboje môžeme v rámci MMA kategórie M-1 sledovať aj dnes. A nejde o žiadne hladkanie sa! Rytier odetý v brnení držiaci ochranný štít a meč v rukách. Nie, to nie je obraz doby pred Kristom, ale obraz súčasnej  športovej scény. Práve boje rytierov sa totiž v ostatnej dobe tešia obrovskej obľube a právom sa radia medzi najatraktívnejšie súboje MMA scény. A takéto súboje sa v bielych rukavičkách skutočne neodohrávajú. Svedčia o tom rôzne zábery, ktoré poukazujú na fakt, že bojovník môže dopadnúť v nejednom prípade veľmi zle.

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že samotný meč nebezpečnou zbraňou byť nemusí, všetko to vyváži ťažký štít, pomocou ktorého môžete súperovi rozdať rany, ktoré ho definitívne položia na lopatky. Avšak pozor, takéto K.O. nie je len šou pre divákov, bojovník môže dopadnúť skutočne veľmi zle. Napokon, všimnite si krvavé rany na tvári víťaza tesne po boji. Ktovie, ako dopadol porazený, ktorému muselo zo zeme pomáhať niekoľko statných chlapov…

Foto: YouTube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.