Stropkovskí Rómovia by radi žili civilizovanejšie, ako tomu bolo doteraz. Miestnym obyvateľom sa totiž nepáči súčasná situácia, kedy ich skromné príbytky, častokrát pritom postavené bez povolenia, pravidelnými „náletmi“ atakujú potkany, ploštice, vši a rôzny iný hmyz. Ten má po osade roznášať špinu a rôzne choroby. 

Rómovia zo Stropkova tvrdia, že za vzniknutú situáciu môžu len čiastočne. Špina, ktorej nájdeme v ich osade požehnane, by tam totiž údajne nebola, ak by sa vedenie mesta rozhodlo poskytnúť osadníkom aspoň jeden kontajner. Ruka v ruke s týmto problémom pritom idú aj húfy potkanov, ktoré napádajú obyvateľov a hľadajú si u nich útočisko. Istá pani dokonca tvrdí, že jej brat zomrel práve po pohryznutí potkanom.

Ďalším problémom má byť vysoký betónový múr, ktorý oddeľuje osadu od ostatných častí Stropkova. Osadníci sa tak búria a tvrdia, že sú vedením mesta utláčaní, ba dokonca šikanovaní. Aj preto by boli radi, ak by primátor ich problém vyriešil. Požiadavky miestnych pritom nie sú vôbec vysoké. Chcú len kompletné vypratanie osady, vykonanie deratizácie, niekoľko nových domov, zvýhodnenie podmienok a všeobecné skvalitnenie ich života. Easy.

Foto: YouTube.com