Jeden z najsilnejších ľudí sveta Hafthor Júlíus Björnsson, známy aj ako Hora zo seriálu Game of thrones, vyzval na páku jedného z najlepších armwrestlerov sveta Devona Larrata. Bežný človek by proti obrovskému Islanďanovi nemal šancu, no ako proti silákovi obstojí majster v pretláčaní rukou?Hafthor Júlíus Björnsson

hafthor

Hmotnosť: 190 Kg

Výška: 206 cm

Tento obor z Islandu vyhral 2x titul najsilnejšieho muža Európy. Jeho proporcie vzbudzujú rešpekt už na prvý pohľad. Aj preto si zahral rolu Gregora Clegana, známejšieho pod menom Hora, v seriáli Hra o tróny. Za zmienku stojí aj pokorenie 1000-ročného vikingského rekordu, keď Hafthor dokázal preniesť na vzdialenosť 5 krokov 10-metrové a 650-kilogramov vážiace brvno.

Devon Larrat

devon

Hmotnosť: 102 Kg

Výška: 196 cm

Ani Devon nie je žiadny malý chlapec. Je to taktiež obrovský chlap, no pri Hafthorovi aj ten najväčší chlap pôsobí ako trpaslík. Tento 41-ročný Kanaďan je 2-násobný víťaz Svetovej armwrestlingovej ligy a skúseností má na rozdávanie.

Bude v tomto súboji úspešnejšia správna technika alebo väčšie svaly? Takmer dvakrát ťažší Hafthor Júlíus Björnsson sa pokúsi zdolať Devona postupne pravou aj ľavou rukou. Kanadský amrwrestlingový šampión si pred súbojom ešte stihol zavtipkovať: “Najhoršia vec, čo sa môže stať, je, že tomuto chlapovi zlomím ruku… a to naozaj nechcem.” Ako to celé dopadne a či vyhral váš favorit, sa dozviete v nasledujúcom videu.

Zdroj: Youtube.com, Maxim.com | Foto: Youtube.com, Xsportnews.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).