Urážky, blbé poznámky či vtipy sú v súvislosti s mužmi zákona u väčšiny spoločnosti na bežnom poriadku. Avšak málokto si dovolí povedať niečo sprosté policajtom priamo do očí. Policajná kamera ale pred pár dňami zachytila vodiča, ktorý to svojim slovníkom pri komunikácii s jedným z nich mierne prestrelil.Slovenská polícia v súčasnosti testuje šesť kamier, ktoré majú muži zákona umiestnené na svojom odeve. Jedna takáto kamera zachytila i správanie drzého vodiča. Ten si veru nekládol servítku pred ústa a keď ho policajt vyzval, aby predložil doklady od auta, jeho správanie sa náhle zmenilo na agresívne. “Vás nahráva kamera, správajte sa slušne,” upozornil policajt vodiča. On jeho poznámku ignoroval a ďalej s policajtom komunikoval veľmi drzo, dokonca mu tykal. Vrcholom ich dialógu bola veta, ktorá vyšla z vodičových úst „zavri si hubu a buď ticho, prosím ťa,“ konverzáciu nakoniec ukončil slovami „nedám ti nič, idem preč.“ A tak aj bolo.

Takýto prípad však nie je ojedinelý, policajti sa s agresívnymi vodičmi stretávajú často. Práve pri takýchto potyčkách by im mali pomáhať policajné kamery, ktoré zatiaľ len testujú. Cena jednej kamery sa pohybuje od 800 do 1200 eur, čo je až trojnásobok ceny špičkovej outdoorovej kamery v obchodoch. V budúcnosti by mal byť touto pomôckou vybavený každý druhý policajt v teréne.

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Bruno
Vtipálek, ktorý píše o všetkom možnom, čo zaujíma mladého muža. Jeho najväčšou parketou sú zábavné videjká, avšak občas sa dotkne aj nevyčerpateľnej studnice menom sex a vzťahy. Má rád módu, modernú hudbu a úplne najviac miluje Mickey Mousea. Čaká už len na svoju Minnie.