To, čo sa včera udialo počas priameho vysielania Fun rádia, je prinajmenšom nezvyčajné. Rádio, ktoré podľa mnohých strácalo poslucháčov predovšetkým kvôli prílišnej komercii a opakujúcim sa pesničkám niekoľkokrát za deň, ovládol moderátor Sajfa, ktorý sa rozhodol „vrátiť Fun rádio poslucháčom“. Zamkol sa preto v štúdiu, kam sa márne pokúšali dostať jeho nadriadení.Matej „Sajfa“ Cifra je na Slovensku známu tvárou. Sympatický zabávač a moderátor sa podieľal na desiatkach úspešných televíznych projektov, ale i na akciách v rôznych kútoch našej krajiny. Sajfu pritom zlákala ponuka z Fun rádia, kde pôsobil ako moderátor pomerne dlhý čas. Podľa vlastných slov už má ale „dosť príkazov zhora, odkiaľ mu diktujú, čo má hrať“. Aj preto sa rozhodol vziať vysielanie na vlastnú päsť a v živom prenose sa zamkol v štúdiu, odkiaľ chŕlil do éteru jedno odvážne tvrdenie za druhým.

 som oddýchnutý po dovolenke a chcem vrátiť rádio poslucháčom.

Márne sa snažili kolegovia Sajfu upozorniť sa na blížiace sa nebezpečenstvo. Klopkajúc na dvere ešte určite netušili, že celý počin Cifru nie je len žart, ale skutočná realita. V streame na svojom Facebookovom účte tak sympaťák naďalej nabádal ľudí, aby mu v jeho počine dopomáhali.

Sajfa

„Pustím tam reklamu, sme komerčné rádio a chcem svoju výplatu, ktorá bude posledná v tomto rádiu. Asi. “ To boli slová Mateja po tom, čo zbadal svojich kolegov na oknách. Tí sa mu snažili všemožne vtrhnúť do štúdia, vďaka dobre vypočítanému plánu Cifru sa im to ale nepodarilo.

Zazneli horkýže slíže i marika gombitová.

Pesničky na želanie nahradili správy o utečencoch i podľa moderátora témy, ktoré bežného poslucháča nezaujímajú. Po pätnástich minútach prišlo prvé varovanie v podaní generálneho riaditeľa Fun rádia, ktorý bol v tom čase už na ceste do štúdia. To ale ešte netušil, že moderátori sa medzi sebou na podobnej akcii nedohodli a Sajfa šiel na vlastnú päsť. O 5 minút sa ozvala aj hudobná dramaturgička. Tá pôsobila až prekvapivo pokojným dojmom, možno to bolo preto, že nemala o počine Sajfu dostatočné informácie.

rasťo išiel na infúziu na kramáre. okamžite s tým PRESTAŇ!

A Sajfa neposlúchol ani po tomto varovaní. Do éteru naďalej púšťal hity súčasnej, i minulej doby, pričom v priebehu septembra nechýbala ani obľúbená vianočná pesnička, Last Christmas. Z SMS správy od generálneho riaditeľa v znení „to bude drahá sranda“ si pritom ťažkú hlavu nerobil. Po viac ako 30 minútach „pirátskeho vysielania“, ako Sajfa svoj počin nazval, sa rádio vrátilo k pôvodnému vysielaniu. Nadriadeným Cifru sa totiž podarilo odomknúť vchodové dvere do štúdia.

Vyčíňanie Sajfu neostalo bez povšimnutia

Matej „Sajfa“ Cifra sa podľa príkazov zo strany vedenia na nasledujúce ráno vybral „na koberček“, kde absolvoval krátky, no o to intenzívnejší rozhovor so šéfredaktorom Fun rádia. Ten mu oznámil rozhodnutie generálneho riaditeľa, ktorý dočasne pozastavil akékoľvek vstupy Sajfu vo svojom rádiu, pričom v najblížších dňoch by mala prísť aj, pravdepodobne, finančná sankcia. V momente zistenia, že moderátor streamoval aj poradu, sa situácia rapídne zhoršila. Nebolo by tak veľkým prekvapením, ak by sme hlas blondiaka z rádia už nepočuli.
Aj toto je však cesta, ako naznačiť kompetentným, že niečo nie je v poriadku. Sajfa ukázal, že aj rozhlasové a televízne vysielanie sa môže prispôsobiť ľuďom, ktorí oň majú záujem, tento počin sa však u vedenia nepostretol s pochopením. Aký máte na „pirátske vysielanie“ názor vy?

Zdroj, zdroj foto: Facebook, Čas.sk