Slovensko je síce malá krajina, no žijú tu rozliční ľudia. Preukázalo sa to aj v kvíze chlapcov z Ahoj Slovensko, ktorí sa tentokrát v centre Bratislavy pýtali okoloidúcich, aké noviny čítajú. Výsledok je prinajmenšom zarážajúci. Mnohí z opýtaných si totiž voľné chvíle krátia prečítaním bulvárnych plátkov typu Nový Čas, Plus 7 dní, respektíve Topky. Druhá tretina respondentov noviny nečíta, tá tretia si rada prezrie Sme, Pravdu, Hospodárske noviny alebo čerpá informácie zo zahraničných zdrojov.

v novom čase sú zaujímavé veci.

Reportéri sa opýtali viacerých vekových skupín. Z prieskumu pritom vyplýva, že zatiaľ čo po bulvári siahajú prevažne starší ľudia, mladšia generácia sa zaoberá overenými informáciami na weboch STV, SME, respektíve Hospodárskych novín. Ako sa pritom druhá menovaná skupina vyjadrila, bulvár a podobné printové média si prečítajú len zo zvedavosti.

čo čítame

Noviny nečítam, informácie čerpám z televízie.

V dotazníku padla tiež otázka na správy v digitálnej forme. Z odpovedí vyplýva, že miestni obyvatelia získavajú informácie z televízií Joj, Markíza či STV. Hlavné spravodajstvo pritom ponúka podľa viacerých názorov pravdivé a podstatné informácie, ako i vykonštruované a ničím nepodložené špekulácie.

Ahoj Slovensko sa tak postaralo o ďalší zaujímavý prieskum. Po tom, čo mladí chlapci zisťovali, ako je to medzi Košičanmi a Bratislavčanmi, sme sa tak dozvedeli opäť raz niečo nové. O výsledku si už pritom musí spraviť názor každý z vás.

Zdroj: Ahoj Slovensko