Ak ste si doteraz mysleli, že vaše parkovacie znalosti už nemôžu byť dokonalejšie, potom ste sa poriadne mýlili. Dokázal to aj Brit Alastair Moffatt, ktorý si pred niekoľkými dňami vyslúžil zápis v Guinessovej knihe rekordov. Paralelné parkovanie nepatrí medzi tie obľúbené štýly odstavenia motorového vozidla – a už vôbec nie u nášho nežnejšieho pohlavia. Tento „týpek“ ho ale zvláda na výbornú, čo napokon potvrdil aj v úspešnom pokuse o zápis do Guinessovej knihy rekordov. Jeho meno sa tam vrylo po tom, čo so svojím Mini zaparkoval so zatiahnutou ručnou brzdou medzi dvojicu odparkovaných vozidiel. Všetkému pritom predchádzal takzvaný J-turn (otočka o 180° počas cúvania).

„Stálo ma to veľa námahy, absolvolal som množstvo skúšok. Ale stálo to za to,“ vyjadril sa k novému rekordu samotný moffatt.

Celé sa to pritom odohralo na známej pretekárskej dráhe vo Weybridge. Ani Alastairs si ale svojím pokusom nemohol byť úplne istý, keďže doterajší rekord prekonal len o jediný centimeter. Po zaparkovaní ho totiž z oboch strán od zaparkovaných vozidiel delilo dovedna len 34 centimetrov.

Zdroj: Youtube